март, 2017 ел
җомга

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов эш сәфәре белән Лахор шәһәренә (Пакистан Ислам Республикасы) килде.

Аэропортта аны Пенҗаб провинциясенең Финанслар министры Айеша Гаус Паша, Пенҗаб провинциясенең Сәнәгать, сәүдә һәм инвестицияләр министры Шәйх Алауддин, Пенҗаб провинциясенең Салымнар һәм җыемнар министры Миа Мутчтаба Шуҗа Орехман, Россия Федерациясенең Пакистандагы киңәшче-илчесе Александр Хозин һәм Россиянең Пакистандагы сәүдә вәкиле Юрий Козлов каршы алды.

Әгерҗенең хакимият бинасында Татарстан халыклары съездына барачак делегатларны раслау буенча Иҗтимагый совет утырышы үтте.

2017 нче елның 17 мартында “Наз” халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең социаль педагогы Наталья Закирова Улисьял башлангыч мәктәбенең балаларына “Татарстан – минем ватаным” темасына дәрес уткәрде.

Бүген Казанның “Корстон” комплексында Җинаять-үтәтү системасы хезмәткәре көненә багышланган тантаналы чара узды. Бәйрәм белән бу ведомство хезмәткәрләрен Татарстан Республикасы Премьер-министры Илдар Халиков котлады.

“Эшкә төрмәгә килү –җиңел түгел. Төзәтү учреждениеләрендә эшләү өчен көчле характер кирәк”, - дип билгеләде Илдар Халиков.

17 мартта балалар һәм яшүсмерләр иҗаты үзәгендә «Тормыш өчен Әлмәт» проект семинары уздырылды.

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов «Кориб» компанияләр төркеменең (Чаллы) җитештерү цехларын карап чыкты.

Күп кенә яшь парлар, ешрак кәләшләр язылышу көнен матур дата белән бәйләргә омтыла, шул ук вакытта алар бу көн бәхет һәм гаиләгә тигезлек кертә дип ышаналар. Бу елның март аенда, шундый даталарның берсе - 17.03.17 көне җомга көненә дә туры килде.

18 апрельдә Түбән Камада «Закамье» регионы сәүдә-сәнәгать палатасы белән бергә эшмәкәрлекне үстерү һәм ярдәм итү буенча үзәк оештыруында һәм Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы ярдәмендә эшмәкәрләрнең   I Съезды була. Аның максаты – 2020 елга кадәр эшмәкәрлекне үстерү стратегиясен эшләү.

2017 нчы елның 17 нче март көнендә МБУ ДО “ Балалар иҗат үзәгендә” ВПП ТРО “Бердәм Россия” ВОО ТРО “Бердәм Россия Яшәләр Гвардиясе” штабы, Саба районы ТП УФМС России по РТ һәм  МБУ ДО “Балалар иҗат үзәге” белән берлектә 14 яше тулган Россия гражданнарына тантаналы төстә паспорт тапшырды.

2017 елның 30-31 мартында Мәскәүдә кеше, шәһәр һәм бизнес ихтыяҗларына юнәлтелгән энергетика белән идарә итүнең  яңа моделен төзүгә багышланган Халыкара энергетика саммиты — Smart Energy Summit узачак.