апрель, 2017 ел
якшәмбе

“Казан – Ульяновск” автомобиль трассасында ДПС хезмәткәре юл хәрәкәте кагыйдәләрен бозучы «Renault Duster» машинасын тутата. Автомобилист, югалып калмый, хезмәткәрләргә акча төртә.

Бу көннәрдә генә район Советы ветераннары Президиумы членнары район башлыгы Марат Зиатдинов белән очрашты. Быел ветераннар оешмасы үзенең 30 еллык юбилеен билгеләп үтә.

Хәзерге көндә татарстан летчикларының талибларда пленда клуы тарихка кереп калды. Ләкин экипаж членнарының озын плендагы көннәре бервакыт та хәтердән чыкмаячак. Аларның туганнары Ватаныбыз аларны Әфганстанда калдырмаячагына тирән ышанды һәм бу шулай булып чыкты да.

Шушы көннәрдә 7 Апрель-Бөтендөнья сәламәтлек көне уңаеннан Көек авылы яшьләре белән “могҗизалар кыры” интеллектуаль уенын  оештырдык. Сәламәтлеккә кагылышлы төрле сораулар аша яшьләр үзләрен төрле яктан сынап кына калмады, төрле мәгълүматлар да булдырды. Уен кызык һәм мәгънәле үтте.

ЗАГС органнарының 100 еллык юбилейлары уңаеннан планга кертелгән чаралары арасында бүгенге чиратта материаль-техник базаны ныгыту күз алдында тотылган иде. Шул исәптән Алабуга ЗАГС бүлеге бинасының цокаль өлешендә ремонт ясалды.

Аны тәбрик итәргә якыннары гына түгел, район җитәкчелеге дә килде.

Разыя апа белән Зөфәр абый өч ул тәрбияләп үстерәләр. Бүгенге көндә алар улы Таһир һәм килене Минзифа тәрбиясендә бәхетле картлык кичерәләр. Алты оныклары, җиде оныкчыклары өлкәннәрнең шатлыгы, куанычы.

Баулы районы үрнәккә лаеклы тату һәм бәхетле гаиләләргә бай. Исергәп авылында яшәүче Кәмил һәм Сырдарья Шамсуаровлар гаиләсе шуларның берсе. Хезмәт ветераннары гомер буе туган авылында яшәгәннәр һәм намус белән эшләгәннәр. Кәмил Лотфула улы гомере буе гаилә турында кайгырткан, балаларны җаваплы, хезмәт сөючән итеп тәрбияләгән. Шуңа күрә дә  зур һәм дус гаиләнең барлык  башлангычлары да  уңышка ия.

Шәһәрдә яшәүче хезмәт ветераны Елена Храмованы әле күптән түгел генә туксан яшьлек юбилее белән котладылар.

Быел Татарстанда язгы-җәйге чорда балык тотуны тыю вакыты 25 апрельдә башланып 10 июньгә кадәр дәвам итәчәк.

Утырышта түбәндәге мәсьәләләр каралды:
- санитар-экологик ике айлыгы барышы турында;
- җирле Совет депутатларының декларация тапшыру барышы турында;
- яшь буынны тәрбияләү, җәмәгатьчелек советы рейдлары турында һәм башка көн чиратында торган сораулар.