апрель, 2017 ел
дүшәмбе

Сегодня свой 95-летний юбилей отметила труженик тыла, житель города Тетюши Шаммасова Гульзиган Хайрулловна

Киров авылы китапханәсе районда "Кече Ватан"елы икәнен искә алып, авылыбызның үткәне белән бәйле булган шәҗәрә эшләде.

Подготовка к Казанскому концерту.

"Язлар килә назлар алып" исеме астында тематик кичә.

Бөгелмә, Чайковский урамы, 20. Көнкүреш калдыклары чүплеге 20 кв. метрга җәелгән. Чүп өемен иҗтимагый инспектор таба. Акт төзеп, Татарстан Республикасы Экология һәм табигый байлыклар министрлыгының Көньяк-Көнчыгыш территориаль идарәсе инспекторларына тапшыра. Административ тикшерү барышында территорияне көнкүреш чүп-чары белән пычратуга җирле идарәче компания юл куйган.

“Кара казучылар”га карата РФ ҖКның 246 маддәсе буенча (“Эшләр башкарганда, әйләнә-тирә мохитне саклау кагыйдәләрен бозу”) җинаять эше кузгатылды. Казанның Идел Буе районы территориясендә – Куйбышев сусаклагычының су саклау зонасында Дубки-2 тирәсендә файдалы казылма чыгару җир асты байлыкларыннан файдалануга лицензиясез алып барыла.

Бүген Татарстан Республикасы Экология һәм табигый байлыклар министрлыгында хезмәткәрләрне «Хезмәт һәм оборонага әзер» Бөтенроссия физкультура-спорт комлексының аерымлык билгеләре белән бүләкләделәр. «ГТО»ның алтын билгесе иясе – министр Фәрит Габделганиев.

Шулай ук алтын билгеләр белән бүләкләнделәр:

- Инсаф Галиуллин, инвестиция-инновация эшчәнлеге буенча министр урынбасары;

- Айваз Закуанов, министр ярдәмчесе;

- Альберт Шубин, әйләнә-тирә мохитне саклау идарәсе башлыгы;

- Шамил Сәлимгәрәев, дәүләт хезмәте һәм кадрлар бүлеге башлыгы;

- Татьяна Ахманова, углеводород чималы геологиясе башлыгы;

2017 елның 12 апрель көнендә Казан шәһәре халыкны эш белән тәэмин итү үзәге белгечләре һәм эш бирүчеләр эш эзләүче гражданнарны вакантлы эш урыннары ярминкәсендә көтәчәк.

Татарстан Республикасы Министрлар кабинетының 30.03.2017 597№ күрсәтмәсе нигезендә 2017 елның 30 мартыннан 24 апреленә кадәр Социаль юнәлешле коммерцияле булмаган оешмалар өчен Татарстан Республикасы Министрлар кабинетының грантларын алуга конкурска гаризалар кабул итү үткәреләчәк.

Бу көннәрдә Түбән Камада “яшел трамвай” акциясе узды. Анда Балалар экология-биология үзәгендә тәрбияләнүчеләр, Татарстан Республикасы Экология һәм табигый байлыклар министрлыгының Кама аръягы территориаль идарәсе белгечләре катнашты. Мероприятие республикада Экология һәм җәмәгать урыннары елы уздыруга багышланган. Акциядә катнашучылар биюле флэшмоблар үткәрде һәм халыкны өйләре янәшәсендәге территорияләрне санитар чистартуга пропагандалады.