апрель, 2017 ел
дүшәмбе

Чүпрәле данын Кече Чынлы спортчылары яклады һәм көн буена сузылган ярышлардан соң гомуми командалар буенча икенче урынны яулады.

Бүген Казан Кремлендә Татарстан Республикасы Иминлек Советының, Татарстан Республикасында Террорчылыкка каршы комиссиянең, Татарстан Республикасында Хокук тәртибен тәэмин итү буенча координацион киңәшмәнең уртак утырышы узды.

Утырышны Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов алып барды.

Утырышта шулай ук Татарстан Республикасы Дәүләт Киңәшчесе Минтимер Шәймиев, Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин, Татарстан Республикасы Премьер-министры Алексей Песошин, Татарстан Республикасы Иминлек Советы Секретаре Айрат Шәфыйгуллин, республика министрлыклары һәм ведомстволары вәкилләре, республиканың муниципаль районнары башлыклары, чакырылганнар катнашты.

Көн тәртибендә икътисадый мәсьәлә: «Балалар һәм яшүсмерләр гомеренә һәм сәламәтлегенә интернет-куркынычларны һәм янауларны профилактикалау өлкәсендә өстәмә чаралар күрү турында», «Татарстан Республикасында 2013-2018 елларга Россия Федерациясендә террорчылык идеологиясенә каршы тору комплексы планы чараларын гамәлгә ашыру турында».

Сегодня состоялось совещание Аппарата Совета и Исполнительного комитета района по текущим вопросам

Матбугат хезмәте хәбәр итә

В ночь с субботы на воскресенье (15-16 апреля) в Троицком соборе г. Тетюши состоялось праздничное ночное богослужение, знаменующее собой начало Пасхи и праздник Воскрешения Христа

Матбугат хезмәте хәбәр итә

14-нче апрель көнне, Татар Кандызы авыл китапханәсе 1-3 сыйныф укучылары белән кошлар көненә багышланган экологик дәрес уздырды.

“Язгы шәфкатьлелек” атнасы кысаларында Алабуга ЗАГС бүлеге белгечләре  “Тарихи туган илебезне саклыйк” девизы астында үткәрелгән чарада катнаштылар.

17-25 апрель көнне Әлмәт муниципаль районында "Язгы игелек атнасы – игелекле эшләр эстафетасы” дип исемләнгән Бөтенроссия акциясе уздырыла.  Акциянең беренче көне "Ветераннар янәшә яши" шигаре астында старт алды.

«Наз» Халыкка комплекслы социаль хезмәт күрсәтү үзәгендә “Ветераннар янәшәдә яши" дигән акциясе игълан ителде.