апрель, 2017 ел
шимбә

"Экояз 2017" конкурсы кысаларында балалар бакчасында "Агач утырт һәм сакла!" акциясе үткәрелде. Әти-әни, әби-бабай, балалар һәм хезмәткәрләр катнашында бакча территориясенә 85 төп агач утыртылды. Балалар бакчасы коллективы исеменнән акциядә катнашкан барлык кешегә зур рәхмәт белдерәбез. Утырткан агачларыбыз үзебезгә куаныч, шатлык китерсен, тирә якка ямь таратсын!

Соңгы елларда Георгий тасмасы Россияда Бөек Жиңүне искә алу символына әйләнде. 28 апрель көнне Баулы ГХАТ бүлегендә регистрация алдыннан яшь парларны һәм аларның кунакларын кыскача Бөек Җиңүгә багышланган “Георгий тасмасы” акциясе белән таныштырдылар.

Традиция буенча уза торган шимбә утырышы район башлыгы Марат Зиатдинов җитәкчелегендә бүген дә узды.

Татарстан Республикасы Нурлат муниципаль районы башкарма комитетының ГХАТ бүлеге "Георгий тасмасы" Бөтенроссия патриотик акциясенә кушылды. Бу көнне ГХАТ бүлеге хезмәткәрләре тантаналы никахлашу вакытында яшь парларга Георгий тасмасын тапшырдылар. Ул - илебезнең батырлык, Җиңү символы.
   Яшь өйләнүчеләр  һәм кунаклар  горурлык белән Георгий тасмасын тактылар, алар Ватан, тыныч һәм якты киләчәк өчен сугышкан бабаларыбызга үзләренең ихтирамнарын һәм рәхмәтләрен белдерделәр. Символик тасма әнә шулай язылышу тантанасына үзенә бер бәйрәм кәефе өстәде.

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов «Ел хәйриячесе-2016» республика конкурсында җиңүчеләрне бүләкләде. Чара  «Пирамида» да узды, анда шулай ук Татарстан Республикасы Дәүләт киңәшчесе Минтимер Шәймиев, Татарстан Премьер-министры Алексей Песошин, Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин, республика министрлыклары һәм ведомстволары җитәкчеләре, Татарстан Республикасы Дәүләт Советы депутатлары, төрле иҗтимагый оешмалар вәкилләре катнашты.

Инспекция хезмәткәрләре ТР Биектау районында урман утырту эшләрендә актив катнашты, шулай ук үзләренең эш урыннарында һәм Казанның Зур Кызыл урамы буенча 15/9 йорт һәм Декабристлар урамы буенча 81 йорт адресы буенча урнашкан биналарга янәшә урнашкан территорияләрне тәртипкә китерделәр.

Дәүләт төзелеш күзәтчелеге инспекциясе һәм Дәүләт хезмәт инспекциясе 2017 елдан башлап 551 тикшерү үткәргән. Хезмәт нормалары һәм кагыйдәләрен бозу өчен 3 млн. 228 мең сумлык 129 карар чыгарылган.

Бүген Казанда “Яшел Россия” Бөтенроссия өмәсендә велосипедлар һәм турист палаткалары уйнаттылар. Призлар түбәндәге номерлы флаерларның бәхетле ияләренә эләгәчәк:

Бүген Җиңү паркында – “Яшел Россия” Бөтенроссия экологик өмәсенең үзәк мәйданчыгында #ЭКОЯЗ2017 конкурсы җиңүчеләренең исемнәрен атадылар. Өмәнең һәм табигать саклау акцияләренең иң актив һәм креатив катнашучылары:

Бүген Казанның Җиңү паркында зур өмә узды. Татарстан “Яшел Россия” Бөтенроссия акциясенә кушылды. Татарстан Президенты Рөстәм Миңнеханов һәм элек СССР составына кергән 15 республика вәкилләре парк территориясендә сирень аллеясы – “Җиңү һәм Дуслык аллеясы” утырттылар. Паркта бүген барлыгы йөздән артык агач үсентесе утырттылар. Бүген Җиңү Паркындагы күлне торгызу турында карар да кабул ителде.