апрель, 2017 ел
якшәмбе

Ул булачак солдатлар белән сөйләште, аларга Россия армиясенең техник яктан тәэмин ителеше турында мәгълүмат бирде. Сергей Погодин тагын бер тема – сәламәт яшәү рәвеше турында сүз кузгалтты.

Габдулла Тукайның туган көнендә авыл һәм шәһәр китапханәләре төрле чаралар үткәрде. Алар балаларны аны әсәрләре белән таныштырды, тормыш юлын искә төшерде. Балалар китапханәсендә чаралар аеруча күп үтте. Балалар табышмаклар чиште, шигырьләр сөйләде.

Кадерле баулылар! Сезне чын күңелемнән Яз һәм Хезмәт бәйрәме белән тәбрик итәм!

Татарстанда биш кешене талпан тешләгән. Бу хакта “Татар-информ” хәбәрчесенә ТР Роспотребнадзор идарәсенең территорияне санитар саклау бүлеге башлыгы Луиза Борисова хәбәр итте.

Акция кысаларында Лениногорскиның "Форпост" үзәге, Район балалар думасы активистлары шәһәр башлыгы үткәрә торган атналык планеркага килүчеләргә Георгий лентасы тактылар.

Музей хезмәткәрләре 5 нче мәктәп укучылары өчен әнә шундый исемдәге чара оештырды. Балалар уйнады, күңел ачты.

Республика буенча Росреестр идарәсе бәйрәмнәрдә эш графигы турында хәбәр итә.

30 апрельдә – Лениногорскида ял көне

1 май – бәйрәм көне. Тулырак сайтның рус телендәге вариантыннан укып белегез.

Укытучы хезмәте бер дә җиңелләрдән түгел. Ул кешедән идеяләргә бирелгәнлекне, тирән белем, даими кызыксынулар булуны, югары күрсәткечләргә  ирешүне, укыту һәм тәрбия эшенең теориясен дә, аны тормышка ашыру алымнарын да белүне таләп итә.

Бүген 30 апрель көнне район үзәгендә Бөек Ватан сугышында  Җиңүгә 72 ел тулу уңаеннан, җиңел атлетика буенча эстафета ярышлары узды.

Алан-Бәксәр төп гомуми белем бирү мәктәбе командасы беренче май бәйрәме уңаеннан район үзәгендә уткәрелгән үткәрелгән эстафетада катнашты.