май, 2017 ел
чәршәмбе
Батыр авылдашлар хөрмәтенә куелган һәйкәл янында үткән митингта авыл җирлеге башлыгы Зөһрә Гарифуллина, авыл җирлеге депутаты Фәния Каюмова, фельдшер Ирина Николаева, пенсионер Раиса Харланова чыгыш ясадылар. Мероприятие һәйкәл яныннан мәктәп бинасына күчте, бәйрәм хөрмәтенә үзешчәннәр зур концерт күрсәттеләр. Бәйрәм чарасы тыл хезмәтчәннәре һәм сугыш чоры балалары өчен әзерләнгән чәй табыны янында дәвам итте.

10 май көнне Пыжмара авыл китапханәчесе  Ахметшина Дания  Пыжмара  төп белем  мәктәбендә  мәдәни көндәлек  проектын  йомгаклау  чарасы  уздырды. Ел дәвамында  иң күп мәдәни чараларда булып һәм иң күп  китап укып, көндәлегенә  тамга  куйдырган  укучыларны  бүләкләр  көтә!

Бүген Тәтештә «Үлемсез полк» акциясе узды

Иң күп билет Казанда узачак Россия һәм Мексика арасындагы Конфедерацияләр кубогы матчына сатылган. Бу хакта бүген Министрлар Кабинетында узган брифингта ТР яшьләр эшләре һәм спорт министры Владимир Леонов хәбәр итте.

Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов 10 майда Кукмара муниципаль районында булды.

Матбугат хезмәте хәбәр итә

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов Әтнә һәм Арча мунициципаль районнарында язгы кыр эшләренең барышы белән танышты.

Эш сәфәрендә аны Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары-Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Әхмәтов озата йөрде.

"Ул елларның ачы сагышы" исеме астында һәйкәл янында митинг уздырылды.

Кичкетаңда гомер иткән, хәзерге көндә Крынды авылында кызы тәрбиясендә яшәүче Рәхимә Гыйльметдинова бүген 90 яшьлек юбилеен каршылады.

Мәртәбәле күп көнлек узышларның бүген 4 нче этабы төгәлләнде.