май, 2017 ел
шимбә

Хезмәтне саклау кагыйдәләрен һәм нормаларын бозган өчен гомуми 4 миллион 266 мең сумлык 163 карар чыгарылган.

Бүген Әлмәт шәһәрендә «Татнефть» ГАҖ Директорлар советының чираттагы утырышы Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов уздырды. Утырышта компаниянең 2017 елның беренче дүрт аенда бюджеты үтәлеше һәм июнь аена бюджетын расладылар, агымдагы елның беренче кварталының финанс-хуҗалык эшчәнлеге нәтиҗәләрен чыгардылар.

ТР Министрлар Кабинетының 2017 нче елның 26 нчы маенда чыккан 1092 нче номерлы карары нигезендә Мшәдан һәм Ямбулатово авыл җирлекләренә юлларны төзәтер өчен 1 әр млн. бюджетара трансферт бүленеп бирелде. Ул акчалар юлга щебень салу өчен тотылачак.

Район китапханәчеләрен, китап фондын саклаучыларны, китап яратучыларны барысын да профессиональ бәйрәмнәре белән котлыйбыз!

28 нчы майда район Советының актлар залында Коррупциягә каршы көрәш комиссиясе утырышы булып узды.

Хөрмәтле район китапханәләре хезмәткәрләре!

Сезне профессиональ бәйрәмегез белән котлыйм!

Әлмәттә «Татнефть» ГАҖның баш офисында Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов рәислегендә бүген республиканың кече нефть компанияләре җитәкчеләре белән 2017 елның 1 нче кварталындагы эшчәнлек йомгаклары һәм аларның үсеш перспективалары буенча киңәшмә уздырылды. Киңәшмәдә Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министры Альберт Кәримов, республика министрлыкларының һәм ведомстволарының, федераль структуралар бүлекчәләренең җитәкчеләре, Татарстан Республикасы Президенты һәм Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты аппаратлары хезмәткәрләре, республиканың нефть төбәкләре   администрацияләре башлыклары, «Татнефть» генераль директоры Наил Маһанов катнашты.

Старт буласы Ленин мәйданы вакыт иртә булуга да карамастан, велосипедчылар белән шыгрым тулы иде инде.

Өлкәннәр дә, яшьләр, укучылар, балалар да җыелган. Хәтта башка төбәкләрдән килүчеләр дә бар булып чыкты. Велопарад башланганчы төрле шоу-чаралар тәкъдим ителде. Мәскәүнең "Титан" велоклубы триал-шоу һәм мастер-класслар күрсәтте. Аннан бергәләп “Яшел фитнес” инструкторлары физик күнегүләр ясатты.

РФ Дәүләт Думасы депутаты Айрат Хәйруллин  Чирмешәндә гражданнарны кабул итә.

Бүген Камалова Мөршидә Баһап кызын 90 яшьлек юбилее белән Кама Тамагы  муниципаль районы Советы аппраты җитәкчесе Рәис Вафин, Уразлино авыл җирлеге башлыгы Мөнир Хәмидуллин һәм  Кама Тамагы  муниципаль районы башкарма комитеты җитәкчесенең социаль  мәсьәләләр буенча урынбасары Елена Сороковнина котлады.