май, 2017 ел

Сэт   тапшыру буенча оператив белешмэ

27 нче май кɵнне Түбән Суыксу авылының универсаль спорт мәйданчыгында мини-футбол буенча ир-ат командалары арасында ачык турнирның зона этабы - Түбән Суыксу авыл җирлеге башлыгы Кубогына ярыш үткәрелде.

Әйләнә-тирә мохиткә тискәре йогынтыны киметү – өстенлеккә ия. Җылылык рекуперациясе белән тарта-суыра торган җилләткеч, лифтларда электр энергиясе регенерациясе, тышкы диварларны җылыту өчен таш ватадан эшләнгән плитәләр куллану, түбәнэмиссияле каплаулы тәрәзә пыялапакетлары, җылылык белән тәэмин ителешнең тышкы температура буенча автомат регуляциясе. Болар барысы да 16-катлы 120 фатирлык йортны төзегәндә кулланылган (йорт төзүче - «ЮИТ Казань» ҖЧҖ). Үзенең энергонәтиҗәле һәм экологик программалары өчен ул Россиядә BREEAM стандарты буенча сертификацияләнгәннәрнең берсе.

Торжественное мероприятие "На страже рубежей Отечества" в Князевском СП

Гарипова Резида Азнакай шэхэрендэ узган "Человек и природа в восточном Татарстане."дигэн  конференциядэ катнашты

Музей хезмәткәре Мингазова Тәнзилә Наил кызы Минзәлә шәһәрендә уздырылган "Авыл кызы" бәйгесендә катнашып "Үз эшенең остазы" дигән исемгә лаек булды. Бәйгедә катнашучылар авыл тарихын белү, бишек җыры кебек конкурсларда көч сынаштылар.

Чик сакчылары кэне билгелэп утелде

Татарстан Республикасы делегациясенең Португалиягә визиты Татарстан белән Португалия арасында хезмәттәшлекне үсерергә, шулай ук Россия-Португалия мөнәсәбәтләрен ныгытуга ярдәм итәчәк. Бу хакта бүген Португалия икътисад министры, Россия - Португалия хөкүмәтара комиссиясе рәистәше Мануэл Калдейра Кабрал Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов белән очрашуда белдерде.

Очрашу Португалия Икътисад министрлыгы бинасында Рөстәм Миңнехановның Лиссабонга эш визиты кысаларында узды.

Татарстан делегациясе әгъзаларын сәламләп, Мануэл Кабрал  әлеге визит ике яклы мөнәсәбәтләрне үстерүгә ярдәм итәчәгенә ышануын белдерде.

2017 елның 31 маеннан 1 июненә кадәр Ульяновск шәһәрендә “Идел буеның уңышлы гаиләсе – 2017” округ Фестиваль-конкурсы узачак. Чара бишенче ел рәттән Россия Федерациясе Президентының Идел буе федераль округындагы тулы вәкаләтле вәкиле М.В. Бабич инициативасы буенча үткәрелә.

Эшкуарлар игътибарына!