июль, 2017 ел
чәршәмбе

Яшь геологларның ачык кыр олимпиадасы геология өлкәсендә сәләтле булган балаларны барлау, әлеге фәнне пропагандалау максаты белән инде дүртенче тапкыр уздырыла.

Мөслимнең район мәдәният йорты каршындагы мәйдан  яшь әти – әниләрне, әби – бабайларны 12 июль көнне бик үзенчәлекле бәйрәмгә җыйды. Бала арбалары арасында конкурс үткәрелде. Әлеге бәйгедә 20дән артык гаилә катнашты.

Ике Казан гаиләсендә бишенче һәм җиденче бала дөньяга килгән.

Татарстан Республикасы Экология һәм табигый байлыклар министрлыгы һәм Кырым Республикасы Экология һәм табигый байлыклар министрлыгы әйләнә-тирә мохитне саклау өлкәсендә хезмәттәшлек итәчәкләр. Бүген Бахчасарай районы администрациясендә Татарстанның экология министры Фәрит Габделганиев һәм Кырым экология министры Геннадий Нараев хезмәттәшлек турында килешүгә кул куйдылар.

17 нче июль көнне Киров ГХАТ бүлегендә ут булмаячак.

2017 елның 11 июлендә Татарстан Республикасы юстиция министры Р.И.Заһидуллин бишенче чакырылыш Татарстан Республикасы Дәүләт Советының утызынчы утырышы кысаларында “хөкүмәт сәгате”ндә “Татарстан Республикасында гражданнарга түләүсез юридик ярдәм күрсәтү турындагы законнарны гамәлгә ашыру барышы турында” темасына доклад белән чыгыш ясады.

The psychologist conducted with future spouses activity in the form of training.

Бүген Әлмәттә "Кванториум" балалар технопаркы ачылуы кысаларында JuniorSkills милли чемпионатында җиңүчеләрне бүләкләү тантанасы узды. Яшь талантлар арасында әлмәт балалары да бар иде. Яшь профессионаллар бүләкләрне ТР Премьер-министры урынбасары - мәгариф һәм фән министры Энгель Фәттахов кулыннан алдылар.

Татарстан Республикасында 2017 елның 6 аенда 17 млн. 785 мең тонна нефть чыгарылган. Нефть чыгару 102,9 % ка артты. "Татнефть" 14 млн. 202 мең тонна нефть чыгарган, бу узган елның шул ук чорына караганда 3,4 % ка артык. Бу хакта бүген Нефть саммитында Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов хәбәр итте.

Геолог һөнәре – яшь кешеләрнең һөнәр сайлавы гына түгел, күпләр бу һөнәр белән мәктәптә үк кызыксына башлыйлар. Бүген бу хакта Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов Яшь геологларның III Республика ачык кыр олимпиадасын ачу тантанасында хәбәр итте.

Чара Әлмәт мунициципаль районының балаларны савыктыру лагерында узды.