июль, 2017 ел
җомга

12 нче июль көнне Ләке авыл җирлегендә керәшен халкының олы бәйрәме “Питрау” үтте.

Мамадыш үзәк район хастаханәсендә бүген операцион блокның, анестезиология һәм реанимация бүлегенең ачылуы булды. Ачуда ТР премьер-министрының беренче урынбасары Рөстәм Нигматуллин, Татарстан Республикасы сәламәтлек саклау министры Адел Вафин, коммерцияле булмаган «Татарстан Республикасы Президенты карамагындагы Дәүләт торак фонды» оешмасының башкарма директоры Тәлгать Абдуллин, Мамадыш муниципаль районының башлыгы Анатолий Иванов, «Мамадыш ҮРХ» ДАССО баш табибы Дамир Хаҗиев катнаштылар.

Игезәк балалар туу - бик сирәк була торган вакыйга. Гарифуллин Рамил Фәнил улы белән Лилия Рәис кызы гаиләсендә икеләтә бәхет. Аларның ике кыз балалары - Эмилия һәм Амалия дөньяга килгән. Бу чын могҗиза һәм зур бәхет. Чын күңелдән бу гаиләгә тыныч тормыш һәм балалары һәрвакыт куандырып кына торуын телибез.

Россиянең иң популяр марафон һәм ярыммарафоннары Мәскәү, Санкт-Петербург һәм Казанда уза.

Гаилә тормышының 55 еллыгы, "Изумруд" юбилейлары белән - Татарстан Республикасы Яшел Үзән муниципаль районы Осиново авыл җирлеге вәкилләре Соколов Геннадий Василий улы һәм Любовь Федор кызын котладылар.

2017 елның 14 июльдә Яр Чаллы шәһәренең Тантаналар сараенда 1600 пар теркәлде. Юбилей парлар булу бәхетенә Гимальтдиновларның яшь гаиләсе иреште. Бу гаять матур парлардан күз алмаслык иде.

Аларга мәхәббәттә һәм иминлектә, бер – берсенә гаилә җылысын бүләк итеп, озак еллар яшәргә телибез!

Матбугат хезмәте хәбәр итә