июль, 2017 ел
сишәмбе

Кичә районның Егидерево авылындагы чиркәү янында янгын сүндерү карточкасы эшкәртелде.

ТР Росреестр Идарәсе сезнең игътибарыгызга күчемсез милекне регистрацияләүгә документларны rosreestr.ru сайтына җибәргәндә, үзегезнең электрон почтагызны күрсәтүегезне сорый.

Барыгызның да игътибарына!

Алексеевск районы территориясенең Биляр урынында ТР ның яшьләр һәм спорт Министрлыгы һәм “Сәләт” фонды тарафыннан VI нчы Халыкара яшьләр форумы оештырылды.

Кадерле балалар һәм хөрмәтле ата-аналар!

Бүген район Башкаррма комитеты җитәкчесенең беренче урынбасары В.Тимиряев гражданнарны кабул итте.

Бүген район Башкаррма комитеты җитәкчесе Л.Хәкимҗанов гражданнарны кабул итте.

Бүген район башлыгы Марат Зиатдинов гражданнарны шәхси сораулары буенча кабул итте.

Мишә елгасы яр буйларының санитар хәлен карап чыгарга һәм яңа туристлык маршрутын өйрәнергә. Шундый максат белән Питрәч районында елга ярында табигать саклау ведомстволарының йөздән артык вәкиле җыелды. Татарстанда Россиядә Экология елы һәм Татарстан Республикасында Экология һәм җәмәгать урыннары елының экваторына багышланган ЭКОйөзү-2017 узды.

Әтнә районы Яңа Әтнә авылыннан  Борхановлар Надия һәм Рүзәл гаиләсе “Эко Гаилә-2017” конкурсында катнашып, зонаара этапта җиңүче булдылар. Бу уңайдан аларны Олы Әтнә авыл җирлеге вәкилләре котладылар. Борхановлар гаиләсе – үрнәк гаилә һәм зур хөрмәткә лаек.