июль, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Бөтен дөньяда 20 нче июль көнне иң интеллектуаль уен-шахмат уены көне билгеләп үтелә.

Шар балалар өчен һәрвакыт күтәренке кәеф, ә инде алар күп булганда – чын бәйрәм.

Бүген югары технологияләр технопаркында ИТ-паркта Япония  эчке сораулар һәм элемтә буенча министрның урынбасары Масахико Томинаги җитәкчелегендә делегациясе булды.

Бүген Казан Кремлендә Татарстан Республикасы Дәүләт Киңәшчесе, “Яңарыш” фондының Попечительлек Советы рәисе Минтимер Шәймиев Беларусь һәм Россия журналистлары берлеге “Друзья сябры” вәкилләре белән очрашты.

Бүген Казанга эш сәфәре белән ВТБ банк идарәсе рәисе урынбасары Ольга Дергунова килде. Ул Иннополиста финанс технологияләр өлкәсе үсеше тәҗрибәсе белән танышу максаты белән килде.

Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетында узган киңәшмәдә торак-коммуналь хезмәтләр өчен җепселләргә аерып түләү сораулары каралды.

Киңәшмә эшендә  ДБУ “Икътисади һәм социаль тикшеренүләр Үзәге”нең  директоры А.Н.Кудрявцева катнашты.

20 нче июльдә С. Гассар исемендәге мәдәният йортында «Мисс Менделеевск-2017» конкурсының финалы узды. Анда иң матур һәм иң сәләтле 8 кыз катнашты.

2017 елның 20 июлендә   Татарстан  Республикасы Юстиция министрлыгында Татарстан Республикасы Юстиция министрлыгының хокукый экспертиаз һәм норма чыгару эшчәнлеге бүлегенең әйдәп баручы консультанты вазыйфасына вакантлы урынга конкурс үткәрелде.

Базарлы Матактагы “Патриот” клубы кадеты Андрей Зиньков парашют спорты буенча өченче разряд нормативларын үтәгән.

Бүген Казан Кремлендә тантаналы төстә мәдәният, сәламәтлек саклау, мәгариф, экология һәм башка өлкәләрдә көч куючы атказанган 46 белгеч дәүләт бүләкләренә ия булды. Дәүләт бүләкләрен республиканың Премьер-министры Алексей Песошин тапшырды.