июль, 2017 ел
якшәмбе

Бүген киеренке ярыш көнендә америкалы Кирби Чемблисс Red Bull Air Race дөнья чемпионатының бишенче этабы җиңүчесе булып танылды.

2017 елның 19 июлендә Яңа Чишмә муниципаль  районының Никахлашу сараенда “Гражданлык хәле актларын теркәү тантанасын иң яхшы алып баручы” исемле һөнәри осталык республика конкурсының  зона туры булып узды. Чистай ЗАГСын Эльвира Равилова тәкъдим итте. Ул Никахлашуны тантаналы теркәүне  татар телендә тәкъдим итте  һәм зона турында 3 урын яулады. Ә ЗАГС бүлеге начальнигы Вера Белова-Реутина конкурста катнашучыларга тантаналы чараларны үткәрү өчен мастер-класс  үткәрде.

Анда район башлыгы Равил Кузюров, район һәм шәһәрнең барлык оешма-учреждениеләре җитәкчеләре катнаша. Авыл җирлекләрендә узган очрашулардан күренгәнчә, соңгы елларда район  авылларында вәзгыять күпкә яхшырган. Һәр авыл җирлегенең характеристикасы – демография, авыл хуҗалыгы, төзелеш, социаль өлкә уңай якка үзгәргән.  Җыеннар юбилярларны, авыл тормышында актив катнашучыларны тәбрикләүләр белән тәмамланды.

Татарстан Республикасы Премьер-министры Алексей Песошин бүген “Мин күкне сайлыйм!” авиашоу ачылышында катнашты.

“Казан” гаилә үзәге янында узган бәйрәм ачылышында Россия Федерациясенең Һава-космик көчләре башкомандующие урынбасары Сергей Дронов, Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары - ТР сәгәгать һәм сәүдә министры Альберт Кәримов катнашты.

Батырга Татарстан Президентының махсус бүләге - "Лада Гранта" автомобиле бирелде.

Әлеге чара мәктәп китапханәләрен укыту, фәнни-популяр, матур әдәбият, белешмәләр белән туплау максатыннан уздырыла.

Яшь гаилә  Хамидуллинарда кечкенә Алина икенче бала .ЗАГС бүлеге хезмәткәрләре Алинаның  әтисен кызының  туганлыгы белән тәбрикләделәр һәм Татарстан Президенты Рустам Минихановның тәбрикләвен тапшырдылар.

22 нче июль көнне мәдәни-күңел ачу чаралары шәһәренең 9 мәйданчыгында узды.