июль, 2017 ел

Халыкларның мөрәҗәгатен тикшерү тәртибе

Район инвалидлар оешмасы ТР Хөкүмәте грантын отучылар арасында

26 июль көнне Бөрбаш китапханә филиалында ясле-бакча балалары белән "Әдәп төбе - матур гадәт" исемле балалар иртәсе үтте.

КӨНДӘЛЕК ОПЕРАТИВ ҺАВА ТОРЫШЫ 2017 елның 27 июлендә Татарстанда гадәттән тыш хәл барлыкка килү.

Федеральным законом от 30.11.2016 № 401-ФЗ внесены изменения в положения Налогового кодекса Российской Федерации, увеличивающие  ответственность за несвоевременную уплату налогов, сборов и взносов. В отношении недоимки, образовавшейся с 1 октября 2017 года устанавливается увеличенная процентная ставка пени равной для организаций за просрочку исполнения обязанности по уплате налога в размере одной стопятидесятой ставки рефинансирования Центрального банка Российской Федерации, действующей в период начиная с 31-го календарного дня такой просрочки.

Кадерле дуслар! Халык соравы буенча «Чирәмдә кино!» программасы кысаларында Сезнең өчен 29 нчы июльдә (суббота көнне) район культура йорты янында “Яңа 8 очрашу” дигән нәфис –фильм – комедия күрсәтеләчәк.

25 нче июльдә районның үзәк китапханәсендә “Борынгы Болгар” виртуаль экскурсиясе удырылды.

Бүген районның административ комиссиясе секретаре район башлыгы һәм Октябрьский авыл җирлеге секретаре белән авылның төзекләндерү кагыйдәләрен бозу очракларын карап йөрделәр.

25 нче июльдә Введенка Бистәсе авылында алтын юбилярлар Дания Исаповна һәм Ильяс Хазеевич Шагеевларны котлау тантанасы булды. Алар тормышы -  барлык яшьләр өчен үрнәк. Бу гаиләдә үскән балалар һәм оныклар сөю һәм бер-береңә тугырылык дигән төшенчәләрне күреп тәрбияләнә.

ЗАГС органнарының 100 еллык юбилеена багышлап, Апас районы Үзәгендә “Гражданнарның өйләнешү церемониясен иң яхшы алып баручы” дигән конкурсның зона этабы булып узды. Анда безнең Наталья Кадырова 9 район арасында  3 нче урынга лаек булды.