сентябрь, 2017 ел
шимбә

Әлеге матур датада Татарстан Республикасы Бөгелмә муниципаль районы башкарма комитетының ЗАГС бүлеге хезмәткәрләре тарафыннан 3 бәхетле парның никахлары рәсмиләштерелде. 09.09 көнне Дмитрий белән Юлия, Михаил белән Диана һәм Марат белән Ольга законлы ир белән хатын булдылар. 9 саны уңыш һәм триумф билгесе булып тора. Шушы бәхетле сан яшьләргә һәрчак шатлык-куанычлар, җылылык һәм тугрылык белән тулы булган гаилә тормышы алып килсен.

Болгар шәһәрендә яшәүче  Анфиса Павловнага   шушы көннәрдә туксан яшь тулды.

Юбилей белән район башлыгы Камил Нугаев, район ветеран оешмалары советы рәисе Татьяна Бурумова, социаль яклау бүлеге хезмәткәрләре җылы котладылар.

Дәүләт торак күзәтчелеге инспекциясе тарафыннан күп фатирлы йортларга 43 муниципаль берәмлектә 3 мең 122 тикшерү уздырылган, аның нәтиҗәләре буенча 17 муниципаль берәмлектә карар 54 факт ачылган. Бүген бу хакта Татарстан Республикасы Хөкүмәте Йортында узган республика киңәшмәсендә Татарстан Республикасы төзелеш, архитектура һәм ТКХ министры Ирек Фәйзуллин хәбәр итте.

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов бөек рус язучысы – Казан университетының иң атаклы студентларыннан берсе Лев Толстойның тууына 189 ел тулу уңаеннан Казан федераль университеты адресына котлау телеграммасы җибәрде.

Бүген, гадәткә кергәнчә, Танкистлар көне алдыннан Казан югары хәрби команда (танк) училищесында беренче курс курсантларының хәрби ант кабул итү тантанасы узды. Антны 110 кеше кабатлады.

Татарстан Президенты һәм ТР Хөкүмәте исеменнән команда җитәкчелеген, училищеның профессор-укытучылар һәм шәхси составын республика Премьер-министры Алексей Песошин котлады.

Киңәшмәне барлык мунициципаль районнар белән видеоконференцэлемтә режимында Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов уздырды.

Татарстанда  “Күренеп тор” иҗтимагый акциясе старт алды.

Шәһәрнең 2нче мәктәбе укучылары тәнәфес башлануы турында хәбәр итә торган кыңгырауны тревогадан бер авырлыксыз аера.

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнехановка  Коры җир гаскәрләре Главнокомандующие истәлекле тамгасы тапшырылды.

Тантана Татарстан Республикасы Хөкүмәте Йортында узды.

Бүгенгә Татарстанда бөртекле культураларны җыю 78%ка үтәлгән –  1,2 млн. га суктырылган. Бүген Татарстан Республикасы Хөкүмәте Йортында узган республика киңәшмәсендә Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары-Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Әхмәтов шул турында хәбәр итте.