сентябрь, 2017 ел
җомга

15-нче сентябрьдә барлык балалар өчен культура дәресе үткәрү – бик кызыклы идея.

15 нче сентябрьдә районның финанс – бюджет Палатасы рәисе Е.Колесова налогларның консолидированный бюджет алдында тоткан бурычлары турында республикакүләм видеоконференциядә катнашты.

15 нче сентябрьдә кунакчыл Югары Ослан җирендә бик зур бәйрәм булып узды.

15 нче сентябрьдә Татарстанда һәм Югары Ослан районында ”Укучының культура дневнигы” дип аталган проект 4 нче тапкыр старт алды.

Бүген Кайбыч районы Ульянково төп гомуми белем бирү мәктәбендә Татарстан Варислар Берлеге оешуга 27 ел тулу уңаеннан бәйрәм чарасы узды.

15 сентябрь көнне Балтач үзәк паркында өйгә барып социаль хезмәт күрсәтү бүлекчәсе мөдире Әнисә Хәйруллина өлкәннәребез өчен “Экстремизмга – юк!” айлыгы кысаларында экстремизмга һәм террорга каршы профилактик аңлату максатыннан лекция укыды.

Яшь фельдшер Алмаз Файзрахманов инде 1 ел Яңа – Болгар авылында кешеләргә медицина ярдәме күрсәтә.

Бүген Казанда 559 кеше метро станцияләре янындагы махсуслаштырылган мобиль вакцинацияләштерү пунктларында гриппка каршы прививка ясаттылар. Шәһәрлеләрнең күп өлеше “Кәҗә бистәсе” (167 кеше) һәм “Җиңү проспекты” (151 кеше) метро станцияләре янындагы пунктта прививка ясаттылар.

Конкурста катнашырга теләүчеләрнең анкеталары һәм материаллары 2017 елның 1 ноябренә кадәр түбәндәге адрес буенча кабул ителә:

2017 елның 15 сентябрендә  Татарстан Республикасы Президенты  Рөстәм Миңнеханов Россия һәм  БДБдәге иң зур юридик фирмаларның  берсе булган “Егоров, Пугинский, Афанасьев и партнеры”  адвокатлык  бюросы җитәкчеләре -  Дмитрий  Афанасьев һәм Станислав Пугинский белән очрашты.