сентябрь, 2017 ел
сишәмбе

Югары Ослан район Советы гомуми бүлек белгече урынының вакантлы булуын хәбәр итә.

Узган шимбәдә ”Татарстан – яңа гасыр” телеканалынның кунаклары урынында Югары Ослан районының  Сеитово авылының Третьяковлар гаиләсе булды.

26 сентябрь көнне Әлмәт муниципаль районы башкарма комитеты ГХАТ Идарәсендә 2017 елның 2000 булып туган сабыйны документаль рәвештә расладылар:  аның исемен, фамилиясен һәм атасының исемен теркәделәр. Ул исә Фроловлар гаиләсе Анатолий Дмитриевич һәм Евгения Николаевнаның дүртенче баласы булды.

Мәскәүгә эш сәфәрен кысаларында Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов  Төбәкләр үсеше буенча Хөкүмәт комиссиясе утырышында катнашты.

Утырыш Россия Федерациясе Хөкүмәте Рәисе Дмитрий Козак рәислегендә узды.

Көн тәртибендәге төп мәсьәлә - федерация субъектларының бюджет кредитларын реструктуризацияләү һәм субъектларның коммерция бурычларын арттыруны туктату чаралары.

Татарстан Хөкүмәте йортында узган брифингта көзге кыр эшләре һәм ашлыкка базар бәясе турында сөйләштеләр

25 сентябрь көнне Сарман районында Бөтендөнья татар хатын-кызлары “Ак калфак” иҗтимагый оешмасының күчмә утырышы узды. Анда республикабыз районнарыннан һәм Россиянең төрле төбәкләреннән вәкилләр катнаштылар. “Сөлге туе” дип исемләнгән бу чараның Иске Кәшер авыл җирлегендә урнашкан “Кырык чишмә” буендагы өлешен үзәкләштерелгән китапханәләр системасы хезмәткәрләре оештырдылар.

Өлкәннәр көне уңаеннан "Кайнар линия" телефоны

Татарстан Республикасы гидрометеорология һәм әйләнә тирә мохитны күзәтү идарәсе  мәгълүматлары буенча 2017 елның 27 сентябрендә

Чирмешәнлеләрне Өлкәннәр көне уңаеннан хәйриячелек ярминкәсендә катнашырга чакырабыз

2017 елның 25 сентябрендә Татарстан Республикасы юстиция министры Р.И.Заһидуллин җитәкчелегендә “Экстремизмга – юк” айлыгы кысаларында министрлык хезмәткәрләре өчен лекция уздырылды.