ноябрь, 2017 ел

Матбугат хезмәте хәбәр итә

2017 елның 04 ноябрендә Чистай шәһәрендә күренекле гаилә пары –  50 ел бергә татулыкта һәм мәхәббәттә гомер кичерүче Роза Шафиковна һәм Аксан Хазиевич Хазиевларны хөрмәтләделәр.

Рэсимэ Билалова -безнен юбиляр

Комсомол поселогы китапханэсендэ "Октябрьдэн безнен кэннэргэ кадэр" дигэн  энгэмэ узды

Татарстан  поселогы китапханэсендэ " 4 Ноябрь- Халыклар бердэмлеге коне!-" дигэн китап кургэзмэсе  оештырылды

Татарстан  поселогы китапханэсендэ  «100 лет Великой Октябрьской революции»дигэн тугэрэк эстэл артында сэйлэшу узды

Кенэз мэдэният йортында 4 Ноябрь- Халыклар бердэмлеге кое унаеннан "Без тэрле,лэкин без бергэ" дигэн тематик бэйрэм кичэсе узды

Хөрмәтле Теләчелеләр! Сезне Халыклар бердәмлеге көне белән ихлас күңелдән тәбрик итәм. Илебез халкы өчен уртак булган әлеге бәйрәмнең тамыры Россия дәүләте барлыкка килү өчен иң мөһим шартлар тудырган ерак тарихка һәм вакыйгаларга барып тоташа.

Бүген Казанда чираттагы Авыл хуҗалыгы ярминкәсе булып узды. Үзләренең ияләшкән урыннарында тагын фермерлар Роберт Сибгатов, Сергей Николаев, Ильшат Садриев,  агрофирма "Заря"  һәм " Заволжье", Макыл сөт заводы продуктлары белән сату иттеләр.

Бүген "Кванториум" технопаркында паспортлар тапшыру тантанасы булып узды. Район башлыгы Айрат Хәйруллин, Әлмәт Эчке эшләр бүлеге җитәкчесе Дамир Гарипов 31 әлмәтлегә паспорт тапшырып, изге теләкләрен юлладылар.