ноябрь, 2017 ел
дүшәмбе

Бөек Ватан сугышы елларында яу кырында фашист илбасарларына каршы аяусыз көрәш алып барган, тылда Җиңү көнен якынайту өчен бер караңгыдан икенче караңгыга кадәр эшләгән әби-бабайларның ул еллардагы хезмәте фидакарьлеккә тиң. Олы юбилейлары уңаеннан аларга Мәскәү Кремленнән үк – Россия Федерациясе Президенты Владимир Путиннан тирән рәхмәт сүзләре белән сугарылган җылы эчтәлектәге хатлар килә. Ул хатларның географиясе киң, Россиянең барлык шәһәр, авылларына да җибәрелә ул.

2017 нче елның 2 нче ноябрендә “Наз” тернәкләнү бүлекчәсенә Урта Көшкәт мәдәният йорты хезмәткәрләре хәйрия концерты белән килделәр.

Матбугат хезмәте хәбәр итә

Татарстан Республикасы буенча Россельхознадзор күзәтү идарәсе дәүләт ветеринар күзәтчелеге бүлегенең дәүләт инспекторы тарафыннан Татарстан Республикасы Тукай районында урнашкан шәһси эшмәкәр гә Хасанова А.В. га карата план буенча тикшерү үткәрелде.

Татарстан Республикасы Конституциясен кабул итү көне 1992 елдан башлап билгеләп үтелә. Быел аның 25 еллыгын бәйрәм итәбез.

2 ноябрь көнне Алабирде авылы китапханәсендә, Халыклар бердәмлеге көне уңаеннан, “Мәңгелеккә безнең хәтерләрдә” дип исемләнгән тематик әңгәмә оештырылды

Келәш Мәдәният йортында шашка уены буенча ярышлар үткәрелде