ноябрь, 2017 ел
җомга

Югары Ослан районында 13 нче ноябрьдән 5 нче декабрьгә кадәр Казан -Ульяновск-Кама Тамагы  юлы буенча транспорт хәрәкәте туктатылачак, - дип хәбәр итә Минтранс пресса хезмәте.

Әле дә йорт эшләрендә катнашып елмаеп йөрүче, гомер буе авыл кибетендә эшләгән Теләче районы Шармыш авылында гомер итүче Екатерина Степановага да ноябрь аенда 90 яшь тулды. Екатерина ханымны юбилее уңаеннан муниципаль район башлыгы  Илдус Зарипов кайнар тәбрикләде, РФ Президенты Владимир Путинның котлавын ирештерде.

"Гиндикуш" музее Менделеевск районыннан кунаклар кабул итте

«Гиндукуш» музее яңа экспонатлар белән тулыландырылды

Кыш якынлаша. Шуңа күрә юл хәрәкәте оешмаларының юллардагы чисталыкны тәэмин итү буенча “Кайнар көннәре” башлана.

Югары Ослан районында “Бүләк алыр өчен регистрация үтәргә кирәк” дигән акциядә катнашырга 14-20 яшьлек яшьләрне чакыралар.

10 нчы ноябрьдә  уза торган милиция көненә районның үзәк китапханәсендә “Криминаль проект” дип исемләнгән китап күргәзмәсе барлыкка килде.

Макыл аылы укучылары һәм мәктәпне тәмамлаучы яшьләр авылның яшьләр клубында үзләренең буш вакытын уздырырга бик ярата.

1931 нче еоның октябрендә Бөтенроссия Үзәк Башкарма комитеты Президиумы карары нигезендә ТАССР  башкарма комитетына Свияжск һәм Тинки районнарын бетереп, Югары Ослан районы оештырырга кушыла. Шул ук вакытта район милициясен эченә алган  административ-территориаль стуктура да барлыкка килә.

Бүген Балалар сәнгать йортын ачар алдыннан “Агач утырт” экологик акциясе үтте.