ноябрь, 2017 ел

Ярышта барлыгы 126 яшь спортчы көч сынашты.

Бүген Чаллы шәһәренең  Тантаналар Сараенда Үзәк районы 84 номерлы хокукый белемнәр лицей укучылары өчен "ЗАГС органнары эшчәнлеге", "Гаилә статусынның яңарышы" темаларына чираттагы дәресләр узды. Экскурсияне белгече шәһәренең ГХАТ идарәсенең  Лейсан Ахметшина үткәрде.

Бүген ТР авыл хуҗалыгы һәм сәүдә министрлыгында республиканың иң яхшы комбайнерларын урып җыюдагы күрсәткечләре өчен бүләкләделәр.

Хәсәновлар Илназ Наилевич һәм Гөлия Гарафетдинова гаиләсендә зур вакыйга – аларның уллары Раян туган. Ирлан теленнән тәрҗемә иткәндә   "принц", "кечкенә патша" дигәнне аңлата.

14 нче ноябрь көнне Килдебәк урта мәктәбе базасында “Ел укытучысы-2018” Республика конкурсының  “Иң яхшы өстәмә белем бирү укытучысы” номинация кысаларында “Спорт ” юнәлешенә караган берләшмәләр арасында район туры узды.

“Иң яхшы комбайнчы” республикакүләм бәйгесенә йомгак ясау тантанасында 200 комбайнерга 100 мең сумлык акчалата премияләр тапшырылды. Шулар арпасында Тукай районыннан Беспалов Андрей Михайлович,Сафин  Тимур Маратович - ООО СХП им « Сайдашева», Шамсиев Фанис Раилович- комбайнер  ООО СХП «Ярыш»,Яруллин Ринас Рафкатович- комбайнер ООО « Челны-Овощи»,Вильданов Газинур Миннерахманович  - глава КФХ Вильданова.

2020 елда Бөтенроссия халык санын исәпкә алу була.

Быелгы көз җылы булды. Ләкин шулай да кышкы матурлык сагындыра да башлады. Чын кышның кайчан киләчәге турында КФУның метереология, климатология һәм атмосфера экологиясе кафедрасы мөдире Юрий Переведенцев сөйләде.

Базарлы Матак урта мәктәбенең беренче сыйныф укучысы Азалия Сәлахова  “Математика марафоны” республика олимпиадасы  җиңүчесе булган.

Муниципаль берәмлекләр арасында республика чемпионатының зона этабында бадминтончыларыбыз уңышлы чыгыш ясады.