ноябрь, 2017 ел
шимбә

Татарстан Республикасы Премьер-министры Алексей Песошин “Безнең заман” V ачык республика эшче яшьләр иҗат фестиваленең гала-концертында булды.

Бу чара Казанда “Пирамида” мәдәни-күңел ачу мәйданчыгында узды.

Татарстан сәнәгать, авыл хуҗалыгы һәм сәүдә предприятиеләренең яшь белгечләре кунакларга иң яхшы концерт номерлары күрсәттеләр.

Бүгенге җәмгыятьтә  толерантлы булуның әһәмияте чиксез зур. Төрле милләт һәм дин вәкилләреннән торучы Җир шары халкы бүген бер-берсе белән бик тыгыз элемтәдә тора. Шул уңайдан төрле аңлашылмаучанлыклар, терроризм, экстремизм кебек яңа “чирләр” чәчәк атып килә. Бүгенге дата, нәкъ менә шул проблемаларны чишү өлкәсендә эшли.

Казанда Пирамида Үзәгендә  5 нче  «Наше время – Безнен заман» дип исемләнгән иҗади эшләүче яшьләр фестивале булып узды.

17 ноябрь көнне Мамадыш шәһәрендә яшәүче Нина Данилова үзенең 90 яшьлек юбилеен билгеләп үтте.

Шул уңайдан аны Мамадыш шәһәренең Башкарма комитет җитәкчесе урынбасары Раил Дульмиев, Социаль яклау бүлеге начальнигы Миннегөл Муллахмәтова һәм РайПо вәкиле Ирина Мәхмутова котладылар.

Кыска суда йөзү буенча Россия чемпионатының беренче ярышлар көнендә эстафеталарда медальләрнең ике комплекты уйнатылды.

Казанда кыска суда йөзү буенча Россия чемпионаты Александр Красныхның җиңүе белән башланып китте.

2017 елның 13-19 ноябрендә Чирмешән районындагы оператив хәлнең торышы

Гариза бирүчеләр игътибарына

2017 елның 18 ноябрендә 21 сәгатьтән 19 ноябрь 09 сәгатькә кадәр метеориологик күренешләрнең көчәюе турында консультация-кисәтү.

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов эш сәфәре белән Хошимин шәһәренә (Вьетнам Социалистик Республикасы) килде. Аэропортта аны Россия Федерациясенең Хошиминдагы Генераль консулы Алексей Попов каршы алды.

Эш сәфәре кысаларында Рөстәм Миңнеханов Хошимин Сәүдә-сәнәгать палатасы җитәкчелеге белән очрашачак һәм Татарстан һәм Вьетнам эшлекле даирәләре арасында хезмәттәшлекне ныгыту мөмкинлекләре турында фикер алышачак.