ноябрь, 2017 ел
чәршәмбе

Сәламәтлек саклау министры яңартылган медицина оешмасын карап чыкты, сырхауханәнең коллективы белән очрашты, кечкенә пациентларның ата-аналары белән сөйләшеп алды. «Сырхауханәнең нәтиҗәле эшләве һәм кире элемтә системасы булуы мөһим. Без пациентларыбызның бөтен теләкләрен мөмкин кадәр исәпкә алырга тырыштык. Әйтик, яңа коляскалар бүлмәсен, ашату өчен бүлмәне эшләдек. Сез актив булуыгыз безнең өчен әһәмиятле. Киләчәк буынның сәламәтлеге хакына барысы да эшләнде» – дип, ул билгеләде.

Бүген ТР ның экология министры Фәрит Абделганиев Югары Ослан районның Клянчино авылы аркылы ага торган  Клянчейка елгасы ярының тотрыкландыру эшләре белән кызыксынды.

2017 нче елның 22 нче ноябрендә видеоконференция режимында Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты ГХАТ Идарәсенең республика гражданлык хәле актларын теркәү вәкаләте бирелгән органнарының эшчәнлеге турында чираттагы эшлекле киңәшмәсе үткәрелде.

Бүген ТР Хөкүмәте йортында 2017 ел нәтиҗәләре буенча сыйфат өчен Татарстан Хөкүмәте бүләкләренә республика конкурсы дипломантларын һәм лауреатларны бүләкләү тантанасы узды. Бу чара Татарстан Республикасы Премьер-министры Алексей Песошин рәислегендә барды.

Алабугада хезмәт ветераны В.П. Платонов 90 яшьлек юбилеен билгеләп үтте. Ветеранны РФ президенты В.Путин һәм Алабуга район башлыгы Г.Емельянов  исеменнән шәһәр башкарма комитеты башлыгы Р.Марданов котлады. Ветеран Алабугада туып үсеп, гомер буе туган җирендә 47 елын хезмәт иткән.

Бүген Югары Осланда реконструкциядән соң биологик чистарту корылмаларын ачтылар. Башкарылган эшләрнең сыйфаты белән Татарстан Республикасы Экология һәм табигый байлыклар министры Фәрит Габделганиев танышты. Ул заманча чистарту корылмаларының республиканың экологик иминлеген тәэмин итүдә төп рольне уйнавы турында әйтте. “Югары Ослан Идел елгасы ярына урнашканлыктан, юынтык-агынты суларны чистарту сыйфатын яхшырту буенча күрелгән чаралар эре сулыкны пычратудан саклау мөмкинлеге бирә”, -диде Татарстанның экология министры.

Бүген Татарстан Республикасы экология һәм табигый байлыклар министры Фәрит Габделганиев Югары Ослан районының Келәнче елгасы ярын ныгыту эшләре барышы белән танышты. Әлеге территориядә эшләр 2017 елның икенче яртысында халыкны язгы ташудан саклау һәм янгынга каршы су тәэминатын булдыру максаты белән башкарылды. Моннан тыш, җир плотина һәм дамба төзү ике торак пунктны – Келәнчене һәм Новлянканы тоташтыра торган юлны ремонтлауга юнәлтелгән иде.

Дусай авыл мәдәният йорты хезмәткәрләре авылның ихтирамга лаек тыл ветераны Бәхтиева Гамбәрия апаны 90 яше белән тәбрикләп, матур теләкләр теләп бүләк  тапшырдылар.

Татарстан Республикасының Информацион технологияләр үзәгенең башкарма җитәкчесе Татьяна Камалетдинова (ЦИТ РТ) XI Халыкара "Global Education - Образование без границ" конгресс-күргәзмәсендә катнашты.

Халыкара әниләр көне алдыннан никахлашу Сараенда  “Сөекле Әниемә хат” котлау акциясе башланды.