ноябрь, 2017 ел
чәршәмбе

Татар егете Шамил Идиатуллинның «Город Брежнев» китабы дәрәҗәле әдәби премиягә дәгъва итә.

Туган якны өйрәнү музее бу юлы олы яшьтәге кунакларны кабул итте. Бу безнең районның хөрмәтле кешеләре, иҗтимагый тормыш активистлары. Алардан башка бер генә дә чара узмый районда.

Бүген Лондонга эш сәфәре кысаларында Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов берничә очашу уздырды. Аерым алганда, Бөекбритания Парламентында ул Парламент вәкилләре, шул исәптән Лорд Нәзир Әхмәд белән очрашты.

Очрашу барышында Лорд Нәзир Әхмәд, Россиянең алга киткән сәнәгать төбәкләреннән берсе буларак, Татарстан Республикасының динамик үсүен билгеләп үтте.

Винокуров Светлана һәм Николай Шеланга авылында туганнар. Ата-аналарыннан балаларын тартып алганнан соң “Теремкәй” балалар йортында тәрбияләнәләр. Приют ябыганнан соң аларны апалары тәрбиягә ала.

Хөрмәтле ата-аналар!

Сезне барыгызны да балаларыгыз белән бергә  инвалидлар декадасында үткәрелә торган күңел ачу  чараларына чакырабыз!

27-29 декабрь көннәрендә Казанда“Татарстанның яшь профессионаллары” Чемпионаты (WorldSkills Russia) уза.

Бүген районның профсоюзлары лидеры Лилия Хөрмәтуллина ТР Профсоюзлары Федерациясе президиумы утырышында катнашты.

ТР Дәүләт Советында  Камалтынов Ю.З.  җитәкчелегендә “Бердәм россия” депутатларының координацион Советы җыелды.

Татарстан туризм буенча Дәүләт комитеты җитәкчесе “специфик командалар” килгән очракта “аларның туган телендә” гидлар әзерләргә вәгъдә итте.

Макыл мәктәбендә Мәктәп җитәкчеләренең “ Укыту сыйфатын күтәрү аша яңа стандартларны үзләштерү” дигән темага  методик семинары булып узды.