гыйнвар, 2018 ел
җомга

Ярышларның җиңүчеләре һәм призерлары өчен иганәчеләр турнир җиңүчеләре һәм призерлары медальләре эшләде.

Кама Тамагы районы Куйбышев Затоны штпда Гиберт Петр Петрович һәм Серафима Михайловнаның 2018 елның 12 гыйнвар бергә торуларына 55 ел булды.

Куйбышев Затоны штп җитәкчесе Николай Ефимов һәм башкарма комитеты Гульназ Григорьева юбилярларны бу вакыйга белән котлап истәлекле бүләкләр тапшырдылар.

Петр Петрович һәм Серафима Михайловна 2 малай һәм 1 кыз үстергәннәр.

12 нче январьда район китапханәсендә Бөтендөнья РӘХМӘТ әйтү көнендә “Мәрхәмәтлек эшләргә онытмагыз!” дигән күргәзмә ачылды.

2018 елның 12 гыйнварында Чистай Никахлашу сараенда никахны тантаналы теркәү булды. Өч бәхетле пар үзләренең йөрәкләрен бер- берсенә бәйләделәр. ЗАГС бүлеге начальнигы Вера Николаевна Белова-Реутина тарафыннан Александр һәм Кристина  хөрмәтенә аерым котлаулар яңгырады. Чөнки алар  2018 елда  Чистай муниципаль районында беренчеләрдән булып гаилә кордылар.

12 нче гыйнварда Татарстан Республикасының янгынга каршы көрәш хезмәтенең Лесхоз бистәсендә урнашкан бүлек вәкиле Галимуллин Б. М. Килдебәк авыл җирлегендә урнашкан бюджет оешмалары  җитәкчеләре белән янгын куркынчсызлыгы буенча инструктаж үткәрде.

2018 елның 12 гыйнвар көнендә Макыл авыл җирлегендә тантаналы чара узды, Скаредновлар гаиләсе Федор улы Анатолий һәм Тимофий Мария 60 ел бергә тигез гомер итүләрен,бриллиант туйларын   билгеләп үттеләр.

Матбугат хезмәте хәбәр итә

Мәскәүдә Россия прокуратурасы органнары оешуга 296 ел тулуга багышланган утырыш узды.

Хөрмәтле Биектау районы прокуратурасы хезмәткәрләре һәм ветераннары!

Бүген Тукай муниципаль районы Советының XXII утырышы узды. Сессия эшендә ТР Премьер-министры урынбасары – ТР авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министы Марат Әхмәтов, ТР Президентының территорияләр белән эшләү идарәсе баш киңәшчесе Фәнис Нуриев, депутатлар, хокук саклау органнары, иҗтимагый оешмалар җитәкчеләре катнашты.