март, 2018 ел
дүшәмбе

Казанда милли көрәш буенча Россия чемпионаты бәйгесеннән Әгерҗе районының яшь көрәшчеләре дә катнашты.

2018 елның 05 март көнне Казан шәһәренең С. Сәйдәшев исемендәге зур концертлар залында «Ел хатын-кызы» бәйгесеә җиңүчеләрне бүләкләү тантанасы табиб-педиатр Сәлимова Мәдинә Мавлютовна катнашты.

2018 елның 18 нче мартында Мөслим үзәк хастаханәсе хезмәткәрләре Россия Федерациясе Президентын сайлауда актив катнаштылар. Сәгать 15:00 кадәр барлык 263 хезмәткәр һәм барлык дәваланучыларда тавыш бирделәр.

16-нчы март көнне Татар Томбарлы авыл китапханәсе беренче сыйныф укучылары өчен "Китап иленә сәяхәт" исемле чара оештырды.

2018 елның 15 мартында Азнакай районының иң алдынгы хуҗалыкларының берсе – «Марс» ҖЧҖдә авыл хуҗалыгы берләшмәләре белгечләре катнашында язгы кыр эшләренә әзерлек эшләренә багышланган семинар узды.

15 нче мартта культура – агарту эшләре планы буенча район сәнгать йорты артистлары Коргузага концерт белән барды.

Тормышта авыр хәлдә калучылар һәм социаль ярдәмгә мохтаҗ кешеләрнең проблемаларын чишү, аларга һәрьяклап булышу йөзеннән 12-19 нчы март көннәрендә районда Язгы мәрхәмәтлек атнасы игълан ителгән иде.

17 нче мартта Казанның 15 нче номерлы сәнгать мәктәбендә республикакүләм хәзерге заман иҗади вокал  конкурсы“Прорыв” булып узды.

18 нче мартта РФ Президентын сайлаулар көнендә, районның 5 мәктәбендә иртәнге сәгать 8.00 дән кичке сәгать 8.00 гә кадәр кеше өзелмәде.

Татарстан  Республикасы Президенты республика халкына видеомөрәҗәгать белән чыкты.