май, 2018 ел
җомга

Татарстан башкаласы үз тарихында дүртенче тапкыр суга сикерү буенча FINA дөнья сериясе этабы ярышларын кабул итә: быел Казанга дөньяның 12 иленнән 50дән артык спортчы килде.

Татарстан башкаласында суга сикерү буенча FINA дөнья сериясенең соңгы этабы ярышлары бара.

Матбугат хезмәте хәбәр итә

Татарстан башкаласында суга сикерү буенча FINA дөнья сериясе этабы уза.

“Минем туган ягымның парклары һәм скверлары” дигән рәсемнәр һәм фотороботлар  конкурсының нәтиҗәләре билгеле булды.

Бүген республикакүләм "Туган як - родной край" акциясе кысаларында районның картлар һәм инвалидлар интернаты Кама Тамагыннан кунаклар кабул итте.

Казанда Суга сикерү буенча FINA дөнья сериясе этабы башланды – Татарстан башкаласында уза торган турнир медальләре өчен көч сынашырга 12 илдән 55 спортчы килде.

“Уңыш” җәмгыяте базасында бүген узган язгы кыр эшләре буенча киңәшмәдә район аграрчылары алдына биш мең гектарда чиста пар калдыру бурычы куелды.

Татарстан Премьер-министры Алексей Песошин архив эше буенча Татарстан дәүләт комитеты коллективына яңа җитәкчене –  Гөлнара Габдрахманованы тәкъдим итте.

4 майда 2018 елның 16:00 сәгатькә авылы территориясендә Иске Чүпрәле узды 4-нче район җиңел атлетика эстафетасы «Алга омтылыш».