май, 2018 ел
якшәмбе

Икенче урында - Баулы, өченче урында - Азнакай районы командалары.

“Мини мисс Татарстан 2018” республика балалар бәйгесенең 22 апрель һәм 10 май көннәрендә узган сайлап алу турларында уңышлы чыгыш ясап, Нуруллина Азалия финалга үтте.

Лениногорск районы атларыннан тыш, бәйгедә Саба, Зәй, Бөгелмә, Әлки, Менделеевск атлары да катнашты.

13 май көнне район мәдәният йортында Гайлә көненә багышланган «Әниләр һәм бәбиләр» дип исемләнгән концерт булып үтте. Программада гайләләре белән татар халкы эстрадасы йолдызлары: Лилия Муллагалиева, Зәмирә Рәҗәпова, Гүзәл Идрисова, Гөлназ Шәрипҗановалар чыгыш ясадылар. Шулай ук Саба районыннан Шыңардан Садыковлар, Юлбаттан Фатхриевлар, Тимершыктан Хатимеровлар һәм Шытсудан Шарифуллиннар катнашты.

(Отдел Культуры)

Уен кешелек белән бер яшьтә. Ул безне үстереп кенә калмый, интеллектны формалаштыра, дөньяга мөнәсәбәтне булдыра һәм мөмкин булган башка төрле күзаллаулар белән үзебезнең карашны яраклаштыра. Бу бик акыллы язылган кебек тоела, әмма уенның асылын чагылдыра.

10 майдан алып 13 майга кадәр Башкортостан Республикасы Салават шәһәрендә ир-ат һәм хатын-кызлар арасында билбау ярышлары буенча Россия Кубогы узды.

Казан волейболчылары «Закса» командасын отты.

2018 елның 12 май көнне Яр Чаллы шәһәренең Тантаналар сараенда территориясендә  Халыкара гаилә көненә багышланган зур мероприятие узды.      Яшь парлар  киләчәккә зур өметләр, ак хыяллар багълап, үз гаилә агачын утырта алдылар.

10-13 май көннәрендә  «Өстәл теннисы һәм бокс үзәгендә» Бөек ватан сугышында Җиңүнең 73-еллыгына багышланган өстәл теннисы буенча Бөтенроссия яшь усмерләр турниры узды.