май, 2018 ел
җомга

Берничә елдан бирле Илнур Шакиров Балтач гимназиясендә үзенең шəхси призларына шахмат ярышлары үткəреп килә.

Татарстанда бүген “Бәллүр каләм” республика журналистлар конкурсына йомгак ясадылар.

Җиңүчеләрне бүләкләү тантанасы Казанның “Пирамида” мәйданчыгында узды.

2018 елның 4 аенда республика юлларында балалар катнашында 130 юл-транспорт һәлакәте булып, аларда 136 бала имгәнгән.

Актаныш сәнгать мәктәбе 600 дән артык баланы сәхнәгә чыгарып биетте дә, җырлатты да, гармунда да, курайда да уйнатты, инструменталь ансамбль булып бергәләп тә чыгыш ясады алар.

28 майда 14тән 15 сәгатькә кадәр “Бердәм Россия” партиясенең Яшел Үзән бүлегендә Дәүләт Думасы депутаты Ирек Зиннуров халыкны кабул итә.

«Яшел Үзән»гә 619 сум 68 тиенгә язылып калырга була.

Җиңүчеләрне бүләкләү тантанасы Казанның “Пирамида” мәйданчыгында узды.

Район авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсеннән алынган мәгълүматларга караганда, 17 май иртәсенә районда язгы чәчү 56 процентка башкарылган.

Налог на снесенный дом не придет, если вовремя прекратить право собственности.

Минималь хезмәт хакыннан аз түләсәләр