май, 2018 ел
якшәмбе

Сезне эшкә алучы сезгә акчаны конвертта алырга тәкъдим итсә, килешмәгез!  Бу очракта сез үзегезне кагыйдәсез тормышка дучар итәсез. Андый җитәкчеләр үзләренеэ хезмәткәрләрен социаль яклаулардан чиклиләр.

Туган якны өйршнү музеенда 19 нчы майда Пионерлар көненә күп еллар мәктәптә пионервожатый булып эшләгән Ольга Хуртинаны чакырдылар. Аның белән очрашуга 8 нче сыйныф укучылары килде. Укучылар кызыл галстуклардан, юл буе пионерлар турында җырлар һәм речевкалар җырлап бардылар.

16 нчы июньдә районның ял һәм культура паркында Сабантуй узачак.

Шәмәрдән авыл мәдәният йорты сәхнәсендә Казан шәһәренең Татар дәүләт филармониясенең «Ильхамият» төркеме, ретро-концерт куйды. Кайбер элекке җырлар башкарылганда тамашачылар да артистларга кушылып җырладылар, залда күңелле, матур атмосфера иде. Концерт тәмамлангач, тамашачылар бик зурлап басып алкышладылар артистларга!

(Отдел культуры)

Югары Ослан районының “Свияга” җәядән ату үзәгендә Җиңү көненә багышланган Җәядән ату буенча РСДЮСШОР беренчелеге булып узды.

Көек авылында яшәүче тыл хезмәтчәне, Бөек Ватан сугышы ветераны тол хатыны Наилә Муллина үзенең туксан биш яшьлек юбилеен билгеләп үтте.

Юбилярны котларга район башлыгы Камил Нугаев, район ветераннар оешмасы рәисе Татьяна Бурумова, социаль яклау бүлеге хезмәткәрләре, авыл җирлеге башлыгы Рамил Мингалиев һәм якыннары, туганнары килде.

Израиль кешесен тормыш иптәше итеп сайлаган Мамадыш кызы мемуарлары:

“Алексей Польский белән без 2017нче елның июлендә Сочида таныштык. Әлеге шәһәргә мин эш сәфәре белән килгән идем, ә Алексның ялы иде. Без, ул әнисенә бүләк сайлаганда, кибеттә күрештек. Ул миңа бик тыйнак,тәрбияле ир-ат булып тоелды. Телефоннар белән алышырга булдык. Ике атнадан мин кабат туган якларыма әйләнеп кайттым. Әмма без элемтәне өзмәдек.

2018 нче елның  20  нче маенда  Красноперовлар гаиләсе алтын туйларын  билгеләп  үттеләр. Емельян  Семенович һәм  Валентина  Николаевналар  күп  еллар  дәвамында  “Маяк”  колхозында  хезмәт  куйганнар. Тырыш  хезмәтләре өчен  икесе дә  күп  санлы  мактау  грамоталары  һәм  рәхмәт  хатларына   лаек  булганнар.

18 май  көнне Казанда Республикакүләм “Без бергә” балалар халык иҗаты фестиваль-конкурсының Гала-концерты узды.

Монарга сәбәпче – Халыкара Гаилә көне. Бу бәйрәмгә өч буынвәкилләре: ата-аналар белә балалар, дәү әти һәм дәү әниләр чакрылды. Бүләкләр һәм чачәчәк  бәләмнәре белән гаиләгә ана капиталы сертификатлары да тапшырылды.