май, 2018 ел
сишәмбе

Оет авыл клубы китапханә белән берлектә "Без сәламәт яшәү яклы" дип исемләнгән сәламәтлек сәгате үткәрде. Әңгәмә барышында нинди кешене сәламәт дип әйтеп була,сәламәт булу өчен нишләргә, яшүсмерләрнең сәламәтлеге нәрсәгә бәйле булуы турында әңгәмә үтте, сәламәтлек турында мәкальләр һәм әйтемнәр яңгырады,сәламәт яшәү рәвеше алып баруга юнәлтелгән буклетлар һәм брошюраларга күзәтү ясалды.

(Отдел Культуры)

Гадәттән тыш хәл Васильево бистәсендәге 43нче йорт каршында иртәнге якта булган.

Бүген Яшел Үзән районының үзәк район дәваханәсенең баш табибы билгеле булды. Ул – Сабурская Татьяна Вячеславовна.

22 май көнне 2018 елгы яшәүче д. Яңа-Шигали-Двойнова Мария Николаевна справила 95 яшьлек юбилеен билгеләп үтте.

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов Баулы, Юаты  һәм Азнакай  муниципаль районнарында  чәчү  эшләренең  барышы  белән танышты.

Мирный микраройонында, планлы ремонт эшләре бару сәбәпле, берничә йортта кайнар су бетә. Бу хакта Яшел Үзән җылылык челтәре предприятиесе хәбәр итә.

22 май көнне Шеморбаш авылында яшәүче Бөек Ватан сугышының тыл хезмәтчәне Григорьева Мария Иван кызын 90 яшьлек юбилее белән котладылар.

20 май көнне Олы Елга авылында яшәүче Бөек Ватан сугышының тыл хезмәтчәне Билялова Фатыйма Сәләх кызын 90 яшьлек юбилее белән котладылар.

Балалар технопаркы - балаларга өстәмә белем бирүдә көнүзәк юнәлеш.  Кванториумның еллык эшчәнлегенә йомгак ясауга багышланган чарада район башлыгы Айрат Хәйруллин, ТР Президенты ярдәмчесе Шәфәгать Тәхаветдинов һәм башка кунаклар катнашты. Җыелыш барышында Попечительлек советы оештырылды, август аенда агрофестиваль узачак.

Бүген Ютазы районына эш визиты белән республика Илбашлыгы Рөстәм Миңнеханов килде.