май, 2018 ел

Райондашыбыз Ринас Әхмәдиев Мәскәү ярым марафонында абсолют җиңүгә ирешкән

22 майда ТР Яшьләр эшләре һәм спорт министрлыгының ТР яшьләр эшләре һәм спорт министры Владимир Леонов ТР делегациясе -  «Россиякүләм студентлар язы» фестивале җиңүчеләре белән очрашты.

Әнәк авылындагы буаны төзекләндерү эшләренең барышы белән район башкарма комитеты җитәкчесе Энгель Нәвап улы  Фәттахов бүген – 23 май көнне танышты.

Пучы балалар бакчасын Асыл Шәяхмәтов җитәкчелегендәге “ПМК” җәмгыяте узган көз төзи башлаган иде. Бүгенге көндә балалар бакчасының стенасы өелеп, түбәсе ябылган – ярты эш беткән дисәң дә була. Төзүчеләр хәзер эчке эшләрне башкара.

"Актаныш-Пучы" - "Бүләк" маршрутының Уразай участогындагы дүрт чакрымга якын арада региональ юлларның каты өслеген төзекләндерү программасы нигезендә асфальт түшәлә.

Икенче сыйныфка да багышлау дигән бәйрәмнәр бар хәзер!

Бүгенге көндә вакцинациягә караш үзгәреп бара. Аның зыяны күп дип ясатмаучылар да бар. Әмма вакцина кайчандыр кешелекне бик куркыныч йогышлы авырулардан саклап калган.

Районда язгы кыр эшләре тулы куатенә бара.

Бүген – 23 майда Зәй шәһәрендә Зәй, Минзәлә, Сарман, Мөслим, Актаныш һәм Тукай районнарының социаль юнәлешле коммерциягә карамаган оешма вәкилләре катнашында “СЮККО көннәре” – “Дни СО НКО” сессиясе булып узды.

22 май көнне Актаныш муниципаль районындагы халыкка социаль хезмəт күрсəтү үзəгенең гаилə һəм балаларга социаль хезмəт күрсəтү белгечлəре ирекле пожар җəмгыяте хезмəткəрлəре белəн берлектə райондагы күп балалы гаилəлəргə пожар сигнализаторлары кую буенча рейд үткəрделəр.