май, 2018 ел
пәнҗешәмбе

Хөснулла һәм Аллаһияр Вәлиуллинар исемендәге Саба балалар сәнгать мәктәбенең музыка бүлегендә укучылар май аенда ике көн рәттән, Казан шәһәрендә үткәрелгән «Музыкаль Форсаж» дип исемләнгән III Халыкара балалар фестиваль-бәйгесендә катнашып, Олег Лундстерема исемендәге IV Халыкара джаз конкурс-фестивалендә һәм «Золотой Камертон» дип исемләнгән III Ачык Республика фестиваль-бәйгесендә катнашып, һәр бәйгедә яхшы нәтиҗәләргә ирештеләр.

Осиновоның Салават күпере микрора­йонында хәзер тузган торактан күчерелгән бик күп яшел үзәнле яши.

Уку елы тәмамлануга һәр әти-әни өчен сорау туа. Балаларның каникулын ничек итеп файдалы һәм күңелле уздырырга? 2018нче елның җәендә балалар һәм яшьләр берничә юнәлештә ял итә һәм берүк вакытта эшли дә алачак. Моның өчен Яшел Үзән районына республика бюджетыннан 28 млн 218 мең 400 сум акча күчерелгән. Бу 6416 юллама дигән сүз.

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов ПХИФ-2018 кысаларында Гагаузия автономияле-территориаль берәмлеге (Молдова Республикасы) башлыгы Ирина Влах белән очрашты.

«SABA-ARENA» универсаль спорт комплексы»

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов Yokogawa Electric Corporation президенты һәм баш башкарма директоры Такаши Нишиджима әфәнде белән очрашты. Очрашу Петербург халыкара икътисадый форум кысаларында узды.

Приглашаем организации и предпринимателей принять участие в выездной торговле на месте проведения районного праздника – деревне Кзыл - Байрак.

Тукай районында 24 май көненә белешмә. Агымдагы ел башыннан районда  306 йорт кулланышка тапшырылган,мәйданы 39944 кв. метр