май, 2018 ел
сишәмбе

18:50 сәгатьтә 1 Май мәйданында Муса Җәлил һәйкәле янында чемпион парады старт ала.

29 майда проектын тормышка ашыру кысаларында «Алачакбыз бергә» Тернәкләндерү үзәгендә балалар һәм яшүсмерләр өчен «Возрождение» мөмкинлекләре узды мастер класс «Тюльпан». Чараның максаты ачу, балалар мөмкинлекләрен һәм талантлар.

Яз җитү белән мәктәп яны участогында эш кайный башлый.

29 май көнне иҗтимагый үзәкнең актлар залында  республика конкурсы кысаларында Татарстанның региональ бүлегенең Бөтенроссия политик партиясе «БЕРДӘМ РОССИЯ»  депутат фракциясе утырышы узды.

Казан шәһәрендәге «Әкият» Татар дәүләт курчак театрында “Укучының иң яхшы мәдәни көндәлеге” һәм “Иң мәдәниятле әти-әни” бәйгеләре җиңүчеләрен бүләкләү тантанасы булды. 2017 - 2018 уку елында, бөтен республика буенча 212 бала һәм 53 әти-әни җиңүче дип табылган.

«Татарстан Республикасында гигиена һәм эпидемиология үзәге” ФБУЗның Яшел Үзән филиалы балалар товарлары һәм балалар ялы сыйфаты һәм иминлеге мәсьәләләре буенча кулланучылар хокукын яклау буенча гражданнарга консультация бирү өчен тематик кайнар линия уздыра.

Якшәмбе көнне Шәмәй авылы зиратында өмә үтте.

Яшел Үзән районы Башкарма комитеты җитәкчесе Айрат Сәхибуллин үз постыннан китеп, башка эшкә күчте.

Шимбә, 2 июньдә, Яшел Үзәннең кайбер йортларында вакытлыча салкын су туктатыла. Бу су челтәрендә планлы ремонт эшләре башкару белән бәйле.

FIFA Җанатарлар фестивале Россиядә 2018 елда футбол буенча FIFA дөнья чемпионаты матчларын карау өчен бердәнбер рәсми мәйдан булып торачак.