июль, 2018 ел
якшәмбе

Вниманию садоводов и дачников: оформляем права на недвижимость

Как направить материнский капитал на покупку товаров и оплату услуг для социальной адаптации детей-инвалидов

7 июльдә район мәдәният йортында  Казан дәүләт  аграр университеты студентлары "Мәхәббәткә мең рәхмәт»  спектаклен куйды.

Татарстан , Меэс  , Шильнебаш ,Иске Абдул,Сэмэкэй авыл китапханэлэренен бердэм чарасы

7 июнь көнне Олы Кайбыч авылының "Рәйхан" кафесында  Гаилә, мәхәббәт һәм тугрылык көненә багышланган чара узды.

8 июль көнне Актаныш муниципаль районында  “Гаилә, мәхәббәт һәм тугрылык” көне үткәрелде. Тантана Меңнәр авылындагы мөселман сабантуенда көндезге 10 сәгатьтә барлык район халкы катнашында үткәрелде. Кичәнең кунаклары Әтәс авылыннан Хәмзин Илдар Мисбах улы һәм Хәмзина Гөлсинә Гаян кызы булдылар.

Әлеге бәйрәм уңаеннан ел саен Кайбыч районында бер-берсен яратып, хөрмәт итеп яшәүче үрнәк гаилә парына «Мәхәббәт һәм тугрылык өчен» медале тапшырыла. Быел әлеге бүләккә Хуҗа  Хәсән авылында яшәүче Кузьма Яковлевич һәм Мария Николаевна  Яшкиннар лаек булды. Әлеге кадерле бүләкне аларга гаилә, мәхәббәт һәм тугрылык көне уңаеннана үткәрелгән чарада район башлыгы Альберт Рәхмәтуллин тапшырды.

Әлмәт муниципаль районында туучылар саны шактый югары. 11 ел буена гаиләләргә дәүләт ярдәме буларак Ана капиталы, сабыйлар һәм  ата-аналарнын тормыш сыйфатларын арттыру очен  юнәлдерелгән.

Шушы еллар дәверендә безнең районда Ана капиталы алу өчен 15 меңнән артык гаилә сертификатлар алды.

“Гаилә, мәхәббәт һәм тугрылык көне” кысаларында Тукай муниципаль районында матур, эчтәлекле бэйрәм  уздырылды. Энҗе туйларын  билгеләп үткән Лаврентьев Михаил Владимирович һәм Любовь  Петровналарга “Мәхәббәт һәм тугрылык” медале тапшырылды. Бәйрәм  барышында флешмоб оештырылды – гаилә һәм мәхәббәт теләге язылган открыткалар таратылды, ромашка ясау буенча мастер класс уткәрелде.

2018 елның 7 июлендә Арча ГХАТ бүлегенең тантаналар залында Гаилә, мәхәббәт һәм тугрылык көненә багышланган бәйрәм узды.