июль, 2018 ел

20 июль көнне Узбекистан Республикасыннан куналар килде.

Район буенча һәр сыердан уртача 11,9 килограмм сөт савып алына.

Бүген Яңа гасыр телевизион каналында 15сәг. 30 минутта “Тамчы шоу” тапшыруы була.

Барлык биш юнəлештә дә белем бирү татар телендә алып барылачак.

Районыбыз терлекчеләре бүгенге көндә 54,5тонна сөт җитештерәләр, бу узган елның шушы чорына караганда дүрт процентка күбрәк, яки ике тонна сөтне артыграк җитештерәләр.

Районыбызның җәмәгать терлекләре өчен 6900 тонна печән хәзерләнде һәм ул төргәкләргә төрелеп ферма яннарына кайтарып өеп куелды.

Кичә 19 июльдә, “Милли тормыш һәм дин” дип исемләнгән IX Бөтенроссия татар дин әһелләре форумы башланды. Ул ике көн дәвам итә. IX Бөтенроссия татар дин әһелләре форумы "Мәрҗани эзеннән барсак югалмабыз" дигән шигарь астында уза.

Бүген, 20 июль көнне, район башлыгы Альберт Рәхмәтуллин эшлекле визит белән Чүти урта гомуми белем бирү мәктәбендә булды.

Бүген Казанның “Корстон” комплексында IX Бөтенроссия татар дин әһелләре форумының пленар утырышы узды.

20 нче июль көнне Иске Сәфәр авыл китапханәсендә шахмат ярышы үткәрелде.