февраль, 2017 ел
җомга

2 февраля Заместитель Главы района Евгений Курков провел встречу с жителями Монастырского сельского поселения

Слалом-гигант төрендә үз яшьтәшләре арасында Әмир Гайнанов җиңүче булды.

2 февраля ветеран ВОв Ананьева Анастасия Никоновна принимала поздравления от руководства района с памятной датой - Днем разгрома советскими войсками немецко-фашистских войск в Сталинградской битве

Баулыда февральдә 3D-кино залы эшли башларга тиеш.

1нче февраль көнне мәдәният йортында Усы авыл җирлегенең отчёт җыелышы булды.

Бүген Макыл мәктәбендә мәгариф хезмәткәрләренең  чаңгы шууның шорт-трек спорт төре буенча ярышлар булып узды.  Анда ярышлар өчен бик уңайлы шартлар тудырылган иде.

Районның авыл хуҗалыгы предприятиеләре 2017 нче елның январь аенда барлыгы 289 баш бозау алганнар. Бу: ОАО «КВ АГРО» - 186 баш – 67%, ООО «АПК «Заволжье» - 75 баш – 75%, ООО «Агрофирма «Заря»  - 15 баш – 65% ка туры килә. Белгечләр әйтүенчә, бозаулау вакыты 1 нче кварталның ахырында үсәчәк һәм картина да яхшыга таба үзгәрәчәк.

2017 нче елның январь аенда архив бүлегенә гражданнардан 60 мөрәҗәгать хаты кергән. Ә 2016 нчы елда гражданнарның 90% ы башка район һәм регионнардан күп вакыт сарыф итеп клүчеләр.

Бүген район китапханәсендә Рунет куркынычсызлыгы атналыгы кысаларында “Балаларга интернетның куркынычы турында сөйләгез” дигән дәрес үткәрелде.

Бүген район башлыгы Марат Зиатдинов ТР ның Информатизация Министрлыгында 2016 нчы ел нәтиҗәләре һәм 2017 нче елга планнарга багышланган коллегиядә катнашты. Коллегия эшендә ТР Президенты Р.Миннеханов та, РФ ның информатизация һәм элемтә Министры Н.Никифоров та бар иде.