март, 2017 ел
җомга

10 март конне «Сарман» кинотеатрында узэк китапханэ коллективы  Гадел Кутуй повесты буенча эшлэнгэн  беренче тапкыр экранга чыккан режиссеры Ростэм Рашитов булган «Тапшырылмаган хатлар» нэфис фильмын карадылар.

2016 нчы елда суд приставларында 1 миллион 973 мең башкарма документ булган, төрле сәбәпләр аркасында 1 миллион 238 мең эш туктатылган, 850 мең эш ахырына кадәр башкарылган. Мәҗбүри чаралар кулланудан соң 12,6 млрд сум акча түләтелгән, бу 2015 нче ел белән чагыштырганда 2,6 млрд суга артыграк. Бу хакта бүген Татарстан буенча Суд приставларының федераль хезмәт идарәсе коллегия утырышында ведомство җитәкчесе Радик Ильясов хәбәр итте.

8 Март бәйрәме уңаеннан район газетасы сайтында һәм социаль челтәрләрендә “Иң матур пар өчен тавыш бирегез” дигән фотобәйге игълан иткән идек.

Әлки районы укычылары аңа битараф калмады, берсеннән берсе матур туй, никах фотоларын редакциянең электрон почтасына юлладылар. Ә һәркемнең үз күңеленә хуш килгән пар өчен тавыш бирү  “Вконтакте” челтәрендә оештырылды. Фотобәйгедә 26 пар катнашты. Аларга безнең акөияне күтәреп алган өчен рәхмәтебезне белдерәбез.

Кәзкәй мәдәният йортында китапханә белән берлектә "Сез- тормышыбыз язы" исемле әдәби - музыкаль кичә үткәрелде. Кичә Г.Әпсәләмовның Ак чәчәкләр" әсәренә презентация һәм җыры белән башланып китте.

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов Россия федераль атом-төш үзәге – Бөтенроссия эксперименталь физика фәнни-тикшеренү институты директоры Валентин Костюков белән очрашты.

Очрашу Татарстан Республикасы Хөкүмәте Йортында узды.

Кунакларны сәламләп, Рөстәм Миңнеханов Россия федераль атом-төш үзәге эшчәнлегенең мөһимлеген һәм актуальлеген билгеләп үтте.

Сатып алганнан да күбрәк» проекты «Безнең киләчәк» Фонды белән «ЛУКОИЛ» ПАҖ берлегендә гамәлгә ашырыла һәм ул социаль бизнес өчен төп проблемаларның берсе – продукцияне сату мәсьәләсен хәл итү өчен 2014 елда эшләтеп җибәрелгән булган.

2017 елның 9 нчы һәм 10 нчы март көннәрендә Татарстан Республикасы юстиция министры урынбасары Н.В.Рагозина җитәкчелегендә Татарстан Республикасы Идел буе һәм Совет суд районнары буенча җәмәгать судьялары аппаратлары хезмәткәрләре белән киңәшмәләр узды.

Бүген ТР Сәламәтлек саклау министрлыгында видеоконференция тәртибендә «Татарстан Республикасы сәламәтлек саклау тармакларына информацион технологияләрне кертү» дигән республика селектор киңәшмәсе узды. Анда Татарстан Республикасы сәламәтлек саклау оешмаларын мәгълүматлаштыру мәсьәләсе турында фикер алыштылар.

Бүген Арчада беренче тапкыр Күз авырулары белән пациентлар өчен мәктәп узды. Дәресне Республика клиник офтальмология хастаханәсенең табибы-офтальмологы, лазер хирургы Александр Кусков уздырды.