май, 2017 ел
дүшәмбе

Югары Осланда 1 нче майда Профсоюзларның координацион советы оештырган массакүләм халык бәйрәме уздырылды.

Узган атнада Нурлат районы хезмәт коолективлары арасында үткәрелгән “Талантлар фейерверкы” бәйгесенең гала-концерты узды. Район башлыгы Равил Кузюров “Талантлар фейерверкы” проектына нәтиҗәләр ясап, чыгышларны әзерләүдә өлеш керткән һәр-кемгә рәхмәт сүзләре җиткерде.

1 майда бөтен ил Яз һәм хезмәт бәйрәмен билгеләп үтте. Бу бәйрәм  хезмәт халкының берләшү көне булып калачак һәм нәкъ менә шуңа күрә ул иң яраткан бәйрәмнәр рәтендә кала бирә.

Бик иртә этисез калып халык дошманы баласы тамгасы белән авыр балачак кичерсәм дә, мин – бәхетле, - ди ул. Сугышның, окопларның ни икәнлеген белә ул.

Сугыштан соң Алабуга укытучылар институтына укырга керә, өйләнә. Ул мәктәп директоры, Роно бүлеге җитәкчесе, грком секретаре булып эшли. Аның эш стажы 64 ел тәшкил итә.

Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов Татарстан Республикасы Волейбол федерациясе президенты Фәрит Мөхәммәтшинны, Татарстан Республикасы «Динамо» ФСО ОГО рәисе Әсгать Сәфәровны, «Зенит-Казан» волейбол клубы президенты Рәфкать Кантюковны, «Зенит-Казан» волейбол командасы баш тренеры Владимир Алекноны, шулай ук «Зенит-Казан» волейбол клубы коллективын Чемпионнар лигасы-2017дә җиңүләре белән котлады.

Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов «Газпром» ААҖ идарәсе рәисе Алексей Миллерга Чемпионнар лигасы-2017дә «Зенит-Казан» җиңүе уңаеннан котлау телеграммасы юллады.

Традицион җиңел атлетика эстафетасы кысаларында Әлмәттә тагын бер спорт бәйрәме булды. Район башлыгы Бөтенроссия физкультура – спорт сәламәтләндерү фестивалендә катнашып ГТО нормаларын “Иң яхшы”билгесенә тапшыручыларга алтын билгеләр тапшырды.

Яз һәм Хезмәт бәйрәмендә нефтьчеләр башкаласында шомыр аллеясы утырттылар.

1 майда Менделеевск район башлыгы хакимиятендә Валерий Чершинцев җитәкчелегендә гадәттән тыш хәлләр һәм янгын куркынычсызлыгын тәэмин итү буенча комиссия утырышы булды.