июль, 2017 ел
шимбә

Кичә район Башкарма комитеты җитәкчесе урынбасары Г.Камалетдинова ТР яшьләр һәм спорт Министрлыгында узган Студентлар форумына багышланган утырышта катнашты.

Бүген Татарстан Республикасы экология һәм табигый байлыклар министры Фәрит Габделганиев Лаеш районы Егорьево авылы янында Брысса елгасын чисарту һәм елга юлын турайту буенча эш барышы белән танышты. Яр ныгыту эшләре торак пунктны су басудан саклау максаты белән башкарылды. “Егорьево һәм Каипы авыллары участоклары ел саен язгы ташу чорында су басу зонасына эләгә иде.

Буген Чаллы шәһәре тантаналар сараенда күңелле  шатлыклы балалар бәйрәме узды. Традициягә кереп киткән бу узыш бәйрәме Рәсәй Федерациясе ГХАТ органнарына  100 ел тулу уңаена багышланды. ГХАТ Идарәсе башлыгы Р.Г.Зарипова жиңүчеләргә һәм катнашучыларга истәлекле дипломнар һәм бүләкләр тапшырды.

Россиянең ГХАТ органнарына 100 ел тулуы кысаларында, Россия Федерациясе  ГХАТ бүлекләре Татарстан Республикасы шәһәрләре һәм районнарында,  аеруча әһәмиятле вакыйгаларны,100-нче парларны, 100-нче баланы теркәүче бәхетле ата-аналарны котлыйлар.
          2017 елның 15 июлендә Мамадыш районы ГХАТ бүлегендә 100-нче пар узләренең никахларын рәсми рәвештә теркәде.

Сабан туй мизгелләре. ФОТОРЕПОРТАЖ

Саминовка авылыннан Бөек Ватан сугышы ветераны  Прасковья Иванова 95 яшьлек юбилеен билгеләп үтте.

буенча төп таләпләр".  13 – 15 июльдә Казанда инвалидлар өчен уңайлы тормыш мохитын булдыру буенча семинарлар үтте. Чара ТР Төзелеш Министырлагы һәм "ДАУ УГЭЦ" ТР белән берлектә оештырылган. Укытуда РФ төбәкләре белгечләре катнашты. Семинарларның төп темалары: "Инвалидлар һәм аз хәрәкәтләнүче башка халык төркемнәре өчен үтемлелеген тәэмин итү өчен гамәлдәге объектларны модернизацияләү һәм яңа объектларны проектлау" һәм "Инвалидлар өчен социаль инфраструктура объектларының һәм хезмәтләрнең үтәрлекне тәэмин итү

2017 елның 11 июлендә КДАТУның "BFFT.space" архитектура-белем бирү киңлегендә Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы ярдәме белән "Smart Silikat" немец компаниясе презентациясе узды, анда төзелеш материаллары һәм конструкцияләре гидроизоляциясе заманча технологияләре тәкъдим ителгән.

"Hagbert Haus" Компаниясе - индивидуаль торак йортлар сегментында премиум класслы йортларын проектлау һәм төзү буенча әйдәп баручы. Яклар Татарстан Республикасы объектларында кулланылган ватанның гидроизоляцион материаллар җитештерү ачылуы белән бәйле заманча немец төзелеш технологияләре гамәлгә кертү максатлары турында үзара хезмәттәшлек турында фикер алыштылар.

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов Казан шәһәрендә татар халкының милли бәйрәме Сабантуйда катнашты. Чара гадәттәгечә Мирный бистәсе Каенлыгында узды.

Татарстан Республикасы Президентын Татарстан Республикасы Президенты Аппараты Җитәкчесе Әсгать Сәфәров, Казан мэры Илсур Метшин озата йөрде. Физик тәрбия һәм спорт өчен җаваплы министрларның һәм иң югары вазыйфаи затларның VI халыкара конференциясендә (МИНЕПС) катнашучылар бәйрәмнең мәртәбәле кунаклары булды, аерым алганда, ЮНЕСКО генераль директоры урынбасары Нада Әл Нәшиф.

Татарстан Республикасында күп фатирлы йортларда капиталь ремонт 43 муниципаль райондагы программада катнашучы 996 объекттан 951 ендә башланган.