ноябрь, 2017 ел
якшәмбе

Бөек Ватан сугышы гарасатларын кичкән ветеранны олы юбилее белән район җитәкчелеге, ветераннар оешмасы, социаль яклау бүлеге вәкилләре кайнар котлады.

Барлыгы 183 укучы норматив тапшырды.

Матбугат хезмәте хәбәр итә

Рөстәм Миңнеханов “КАМАЗ”ларны “Дакар-2018”гә китәр алдыннан сынап карады.

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов «КАМАЗ-мастер» командасы әгъзаларын «Дакар» раллиена озатырга һәм аларга уңышлар теләргә килде.

«КАМАЗ-мастер» командасын гадәттәгечә Чаллы янәшәсендәге «Тарловка» полигонында озаттылар.

Рөстәм Миңнеханов «КАМАЗ-мастер» командасы әгъзалары белән сөйләшеп торды, яңартылган техниканы карап чыкты, шулай ук «КАМАЗ» спорт автомобиленә тест-драйв уздырды.

Узып баручы елның 12 ноябрьндә Лениногорск муниципаль районы Язылышу сараенда Покровский балы үткәрелде. Мәҗлеснең ГХАТ бүлеге бинасында үткәрелүе  юктан гына түгел, чөнки Язылышу сараеның матурлыгы нәкъ менә әкияттәге сыман.  Покров балының тантаналы ачу Лениногорск шәһәренен руханиесы Гыйбадәтханә Изге Троицы, протоирей Иоанн Антипов  сүзләре белән башланды.