ноябрь, 2017 ел

Матбугат хезмәте хәбәр итә

Полиция капитаны Александр Карасев ГИБДД ның яңа җитәкчесе урынын яулады.

Биектауда РСФСР һәм СССР спорт мастеры Таһир Газизович Биккениев истәлегенә гир спорты буенча ярышлар узды.

Яңа уку елында,  элеккеге традицияләрне  яңартып, гимназиядә татар телендә “Сәхнә сәнгате “ түгәрәге эшли башлады.Түгәрәккә  1-4 нче сыйныф укучылары йөри.

Бүген район Советының Актлар залында район башлыгы Марат Зиатдинов катнашында төрле проблемаларга башышланган утырыш узды.

Бүген “Эшлекле дүшәмбе” утырышында “Чиста яр буе” акциясе кысаларында экология һәм табигать ресурслары игълан иткән конкурста җиңүчеләрне бүләкләү тантанасы булды.

Кичә район Советының актлар залында район башлыгы Марат Зиатдинов авыл җирлекләре башлыкларын җыйды.

1 нче декабрьдә граңданнар тарафыннан налоглар түләү срогы чыга. Шуннан соң налог хезмәте налогларын түләмәүчеләргә штраф санкцияләре һәм пенилар исәпли башлый.

Матбугат хезмәте хәбәр итә

Бүген Зәй муниципаль районы башлыгы урынбасары В.Г.Акатьев Зәй районында Түбән Лоҗы авыдында  яшәүче сугыш ветераны Низамутдинова Миңнекамал Хәсән кызын 90 яшьлек юбилее белән котлады. Чарада автоклуб хезмәткәрләре дә катнашты.