ноябрь, 2017 ел
сишәмбе

Адель Сираҗетдинов Россия беренчелеге финалында Әлмәт шәһәре һәм республика данын яклау хокукын алды.

Ул 23 ноябрьдә узачак. Республика районнары өчен телефоннарны дарәнең рәсми сайтына кереп таба аласыз:osreestr.tatarstan.ru. Шалтыратыгыз һәм сораулар бирегез.

16-18 ноябрь көннәрендә Казанда грек-рим көрәше буенча Бөтенроссия турниры узды.

Ул “Хезмәткә һәм оборонога әзер бул” көзге фестиваль кысаларында зачет буларак узды.

Янгын – иң киң таралган гадәттән тыш хәл. Ул эш урынында да килеп чыгарга мөмкин. Шуңа янгын куркынычсызлыгы кагыйдәләрен төгәл үтәргә кирәк. Бу турыда сайтның рус телендәге вариантыннан укыгыз.

Бүгенге көндә Лениногорск районы һәм шәһәре буенча документларны электрон тапшыру буенча 625 эш бирүче белән эш алып барыла.

«Исток–Башлангыч» үзәгендә сәламәт яшәү рәвешенә багышланган чираттагы чара үтте.

Безнең тормышта иң зур бәхетләрнең берсе – ана булу. 2017 елның 21 ноябрь көнендә Эмира һәм Тамирлан Коханнарның тантаналы рәвештә туу турында таныклык алу мәҗлесе узып үтте.

Мәлки авылының балалар бакчасында “Юлларда сак булу сорала” исеме астында юл хәрәкәте кагыйдәләренә багышланган күңелле һәм тәрбияви чара узды.

Ульянково авылының “Кояшкай” балалар бакчасында “Яшелчәләр” темасына багышланган татар теле дәресе узды.