декабрь, 2017 ел
сишәмбе

5 нче декабрьдә район балалар хастаханәсендә  ятучы балалар өчен “Мәрхәмәтлек – нәрсә ул?” дигән маҗаралы уен программасы булып узды.

Казанның районара табигатьне саклау прокуратурасы Халыкара коррупциягә каршы көрәш көне алдыннан коррупциягә каршы законнарны тагын бер кат аңлата:

Хөрмәтле Югары Осланлылар!

8 нче декабрьдән 22 сенә кадәр Роспотребнадзор тарафыннан   район кулланучыларының такси зезмәте белән ризамы дигән сораулар буенча “Кайнар линия” игълан ителә.

Казанда 2017 елның 5 декабрендә җиденче тапкыр Татарстан Республикасының вакыйгалар волонтерлыгы активистларын бүләкләү буенча “Ел волонтеры 2017” тантанасы узды.

Бүген, 2017 елның 5 декабрендә, Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгына эш сәфәре белән Шэньчжэнь пилотсыз аппаратлар ассоциациясе рәисе Ян Цзиньцай әфәнде җитәкчелегендә Кытай Халык Республикасы делегациясе килде.

Бу визит кысаларында икътисад министры урынбасары Булат Хаҗиәхмәтов делегация белән киңәшмә үткәрде, аның барышында ул Татарстан Республикасының инвестицион потенциалы белән таныштырды.  Шулай ук республиканың социаль-икътисадый үсеше, инвестиция проектларын гамәлгә ашыруда Татарстан белән Кытайның перспективалы хезмәттәшлеге очрашуның төп мәсьәләләре булды.

Бу операция өстенлеге – фотодинамик терапия (ФТД) сәламәт тукымаларга зарар китермичә, сайлап, рак күзәнәкләрен бетерә. Шуның нәтиҗәсендә, терапиядән соң бетерү вакытында ялангачланган әгъза каркасын сәламәт күзәнәкләр тутыралар.

"Халык контроле"нең яңа мобиль кушымтасы барлыкка килгәннән соң  яңа функцияләр эшли башлады. Исегезгә төшерәбез, "Халык контроле" - шәһәр кешесе төрле өлкәләргә кагылган кимчелекләр турында белдереп бара ала, ә дәүләт органнары бу кимчелекне тиз рәвештә чишергә тиешләр.

Хөрмәтле  райондашларыбыз!  1  декабрьдән    газета-журналларга ташламалы шартларда  язылу чоры – Абунәче ункөнлеге башлана.

Бүген Казанда XIV Россия «Педиатрия һәм балалар хирургиясе Идел буе федераль округында» дигән конгресс ачылды. Конгресста 2 меңнән артык белгеч катнаша: Россия территорияләренең аналыкны һәм балачакны саклау хезмәтләренең җитәкчеләре, Татарстан һәм Россия регионнарының сәламәтлек саклау идарәләре органнарының баш белгечләре, балалар хастаханәләрнең, сырхауханәләренең, балалар диагностик үзәкләренең баш табиблары, РФ һәм чит илләрнең педиатрия һәм балалар хирургиясе өлкәсендә әйдәүче галимнәре, табиблар-педиатрлар, балалар хирурглары, травматологлар-ортопедлар, балалар урологлары, балаларның йөгышлы авырулары табиблары, балалар неврологлары, неонатологлар, гастроэнтерологлар, балалар стоматологлары.

Татарстан башкаласында бүген һөнәри осталык буенча узган WorldSkills Abu Dhabi 2017 дөнья чемпионаты нәтиҗәләре буенча дебрифинг башланды.