апрель, 2018 ел
җомга

Рәхинэ Ганиуллина Буа районында картлар ерты бар икәнен белгәч ничектә ярдәм итәсе килеүн белдерде, hэм безнең әби, бабайларыбызга чакыру билетларын тапшырды.

12 апрельдә Россия эчке эшләр органнары ветераннары көне алдыннан Яшел Үзән балалар сәнгать мәктәбендә юл хәрәкәте иминлеге буенча рәсем конкурсында катнашучыларны котлау булды.

Бистә янындагы чүп яндыру заводы 2022 ел ахырында эшли башлаячак.

Районда язгы кыр эшләренә әзерлек бара. Конкурс комиссиясе техниканың эшкә әзерлек дәрәҗәсен бәяли.

Бөек Ватан сугышы ветераны Книгин Александр Георгиевич бакыйлыкка күчте.

Бүген Казанда «БДИга курыкмыйча барып буламы?» дигән темага Республика ата-аналар интернет-җыены узды.

Бу көннәрдә “Юлбат” авыл хуҗалыгы предприятиясенең Килдебәк бригадасында язгы кыр эшләренә әзерлек төгәлләнеп килә.

Казан яшьләре магик ышануларга ышанмыйча нәкъ 13 апрельдә никахларын рәсми рәвештә теркәргә булдылар. Элек-электән  13 саны кешедә курку хисен уята.

Чагыштыру өчен: бер атна элек 6 нчы апрельда 8 пар язылыштылар, ә 20 нче апрельга 22 ике гариза бирелгән.

Арабызда лаеклы ялга чыккач та актив тормыш алып баручы, иҗтимагый эшчәнлек белән шөгыльләнүче, бер яшьлектә,бер картлыкта дип, сәxнә тотучы пенсионерлар шактый. Бу ветераннар арасында үзешчән башкаручыларның " Балкыш" фестиваленең сайлап алу турында да бик ачык күренде. Борындык авылыннан җырчы Зөлфия Сафиуллина  Буада үткән зона турында катнашып, фестивальдә катнашучы дипломына лаек булды.Аңа киләчәктә дә иҗади уңышлар теләп калабыз, үзенең матур җырлары белән безне гел шатландырып торсын.

Яшь буынның сәламәтлеген ныгыту бүгенге көндә иң мөһим факторларның берсе. Шуңа күрә “Тургай” балалар бакчасында эшләүче педагоглар коллективы балаларда сәламәт булу ихтыяҗы тәрбияләү кебек мөһим мәсьәләне уңышлы хәл итә.