апрель, 2017 ел
җомга

Үсемлекнең нормаль үсүе өчен кояш нуры кирәк булган кебек, балаларга да әти-әни мәхәббәтенең яктысы кирәк.

Нәкъ менә шул мәхәббәт  һәм ата-аналарның шәхси үрнәге – кешене кеше итеп үстерә торган төп этәргеч.

26 апрельдә Татарстан Дәүләт Советы хатын-кыз депутатларының “Мәрхәмәт-Милосердие” берләшмәсе

Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил белән берлектә “Хатын-кыз игътибары” дигән беренче кайнар линия оештыралар.

21 апрельдә билгеләп үтелүче һөнәри бәйрәмнәре уңаеннан

район советы һәм башкарма комитеты хезмәткәрләре халыкка үзенчәлекле бүләк ясадылар – район мәдәният йортында зур концерт күрсәттеләр. Әлеге кичәгә районның муниципаль хезмәт ветераннарын да чакырып тәбрикләделәр.

Санитар-экология икеайлыгы барышында үз территориясен чистарту-төзекләндерү буенча иң әйбәт эшләгән оешма-предприятиегә, авыл җирлегенә, сәүдә ноктасына  бәйге игълан ителде.

Ульян өлкәсе Димитровград шәһәреннән килгән, "Сүнмәс йолдызлар" татар җыры ансамбле Халык коллективы,  Аксубай тамашачысында яхшы тәэсирләр калдырды.

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов төштән соң Татарстанның тарихи җирлекләрендә шәһәр төзелеше эшчәнлеге мәсьәләләре буенча ведомствоара комиссиянең чираттагы утырышын уздырды.

Чара Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетында узды, анда шулай ук Татарстан Республикасы Президенты ярдәмчесе Олеся Балтусова, Татарстан Республикасы Прокуроры Илдус Нәфыйков, Татарстан Республикасы төзелеш, архитектура һәм ТКХ министры Ирек Фәйзуллин, Казанның баш архитекторы Татьяна Прокофьева, республика министрлыклары һәм ведомстволары вәкилләре һәм башкалар катнашты.

Казанда тарихи җирлекләр территориясендә яңа төзелеш проектларын   комиссия әгъзаларына Казанның баш архитекторы Татьяна Прокофьева тәкъдим итте.

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов татар теле һәм әдәбияты  буенча V халыкра олимпиаданы ябу тантанасында  катнашты. Чара Казанда «Баскет-холл»да узды.

Олимпиадада төп җиңүчеләр – Накамура Мидзуки (Япония) һәм Ризәлә Йосыпова (Татарстан Республикасы Саба районы).

Җиңүчеләргә дипломнарны һәм бүләкләрне Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов тапшырды.

2017 нче елның 21 апрелендә Мөслим муниципаль районының Туган якны өйрәнү музеенда 14 яшьләре тулган 13 егет һәм кызга “Мин Россия гражданины” исеме астында паспорт тапшыру тантанасы үтте.

21 апрель көнне хезмәт ветераны Александра Ефим кызы Гурова Ютазы районы Урыссу бистәсендә 95 енче туган көнен каршылады. Аны бу матур бәйрәме белән район ГХАТ бүлеге хезмәткәрләре котлады һәм бүләк тапшырды.

20 апрель көнне Әлмәт муниципаль районы башкарма комитеты ГХАТ Идарәсендә 300нче парның никахы теркәлде. Әлеге бәхетле пар – Иван һәм Татьяна Ивко. Татьяна һәм Иван «Язгы изге эшләр» атнасы кысаларында мохтаҗ балаларга ярдәм күрсәттеләр.