декабрь, 2017 ел
җомга

29 декабрь көнне Тәтеш муниципаль районы Башкарма комитетының ЗАГС бүлегендә танатаналы рәвештә 14 яше тулган РФ гражданнарына паспортлар тапшыру оештырылды.

2017 елның 30 декабрендә Игенчеләр сарае каршында «Яңа елны каршылыйбыз» бәйрәме уздырыла.

2017 елның 29 декаберендә Буа районы ГХАТ бүлегендә 191-нче пар булып буалылар - 20 яшьлек Юныс Мифтәхетдинов һәм 22 яшьлек Арина Арабова никахларын теркәделәр. Буа районы ГХАТ бүлеге начальнигы Эльвира Шагалиева Мифтәхетдиновлар  гаиләсенә беренче документын тапшырганнан соң аларга иң изге теләкләрен әти-әниләре, якыннары җиткерделәр.

Бүген район башлыгы Марат Зиатдинов Олы Мәми авылында кулланылышка тапшырылган янгын ДЕПО сына килде.

ТР территориясендә 30 нчы декабрьдә төнлә һәм көндез урыны белән томан, секундына 3-8 метр тизлектә көньяк-көнчыгыштан көчле җил көтелә.

ТР Дәүләт Советы рәисе урынбасары Римма Ратникова  яңартылган мәгариф идарәсе эшчәнлеге белән танышты.

Татарстан Республикасының Медицина хезмәткәрләре ассоциациясе исеменнән табибларны, шәфкать туташларын, фармацевтларны, администраторларны, санитаркаларны һәм бөтен медицина учреждениеләрнең эшен тәэмин итүчеләрне киләчәк Яңа 2018 ел белән табрик итәбез!

ТР Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министры Альберт Кәримов республика сәнәгать һәм сәүдә предприятиеләре, оешмалары хезмәткәрләрен һәм ветераннарын якынлашып килүче Яңа ел белән тәбрик итә:

«Хөрмәтле Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә предприятиеләре, оешмалары җитәкчеләре, хезмәткәрләре һәм ветераннар!

Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы исеменнән һәм шәхсән үзем Сезне ихлас күңелдән якынлашып килүче Яңа ел һәм Раштуа бәйрәме белән тәбрик итәм!

Киләсе ел яхшы вакыйгалар һәм бәхетле мизгелләр китерсен, яңа уңышларга һәм казанышларга бай булсын, куелган бурычлар тормышка ашсын!

Сезгә һәм якыннарыгызга нык сәламәтлек, уңышлар һәм мәхәббәт телим!

Яңа 2018 елда күтәренке кәеф һәм теләкләр үтәлүен телик!»

Бу бәйрәмнәр барлык кунакларның да күңеленә хуш килә.

Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы тарафыннан 2017 елның гыйнвар-ноябрь айлары өчен Татарстан Республикасы муниципаль районнарының һәм шәһәр округларының социаль-икътисадый үсеше буенча айларга бүленгән рейтинг әзерләнде.