май, 2018 ел
сишәмбе

4 нче май көнне, Исергәп авыл китапханәсе, мәктәп белән берлектә, авылдашыбыз, авиация майоры, Чернобыль авариясе ликвидациясендә беренчеләрдән булып катнашучы Илдар Камилевич Бакиров белән очрашу үткәрде.

10-13 май көннәрендә Казанның “Ак Барс” көрәшчеләр сараенда тхэквондо буенча Европа чемпионаты була. Бу ике елга бер генә була торган чара.

Кадерле сугыш ветераннары, мөхтәрәм тыл хезмәтчәннәре! Хөрмәтле райондашларыбыз!

Иртәгә, 9 май - Җиңү бәйрәме уңаеннан республикада яшәүчеләр ял итәчәк.

Район Башкарма комитеты җитәкчесе Фаил Камаев Бөек Ватан сугышы ветераннарына буләклэр тапшырды

Бөек Ватан сугышы тәмамлануга иртәгә 73 ел тула. Бөек Җиңүнең бөек шатлыгы еллар дәвамында буыннан буынга, әби-бабадан онык-оныкчыкларга тапшырыла килә. Иртәгә, 9 Май көнне, районның һәр авыл җирлегендә тантаналы митинг узачак, Ватан тынычлыгы өчен шәһид киткән, сугыш кырыннан исән кайтып та, бүгенге көнгә кадәр яши алмаган сугышчыларның мәңгелек истәлеген бер...

Хәзерге вакытта Тукай районында сугышта катнашкан 20 ветеран яши.

Җиңү бәйрәме алдыннан Бөек Ватан сугышы ветераны Петр Хватковны котларга Росреестр вәкилләре килде.

18 нче майда  хәрби хезмәткә чакырылучы яшүсмерләрнең хокукларын яклау буенча “кайнар линия” телефоны ачылды.

Тукай районы башкарма комитеты җитәкчесе Фаил Камаев, бәйрәм уңаеннан, сугышта катнашкан һәр тукайлының өенә барып, аларның хәлләрен белеште, бәйрәм белән котлады,

Районда  берничә хуҗалык язгы культураларны чәчә башлады. Район авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе башлыгы Хәйдәр Сабитовның атналык киңәшмәдә ясаган чыгышыннан күренгәнчә, дүшәмбе иртәнге сәгатьләргә «Кама» агрофирмасында, Әшрәфуллин, Гәрәев фермер хуҗалыкларында эш башланган.