февраль, 2017 ел
чәршәмбе

“Социаль ипотека”га гариза язган торак программасында торучы гражданнар игътибарына: үзегезнең шәхси кабинетыгызда персональ мәгълүматларны актуальләштерергә онытмагыз!

2017 нче елның 1 нче январеннан РФ ның 44 нче номерлы федераль законының 38 нче маддәсе 6 нчы бүлеге нигезендә контракт хезмәт алып баручылар югары белем белән бергә сатып алу өлкәсендә өстәмә профессиональ белемле дә булырга тиеш.

Бик күп хезмәт коллективларының мөрәҗәгатен исәпкә алып, Россия Федерациясенең Хезмәт Кодексының 112 нче маддәсе нигезендә 23 нче февраль – Ватанны саклаучылар көне  4 көн буена (23, 24, 25,26 февральләр) бәйрәм ителә. 22 нче февраль кыска эш көне итеп игълан ителә.

Югары Ослан мәктәбенең “Башлангыч классларда техник модельләштерү” түгәрәге членнары «ЮНИТЭС» балалар оешмасы игълан иткән “Кәгазьгә – икенче тормыш” дигән акциядә актив катнашалар.

Татарстан социаль услугалар күрсәтүнең гражданнарга яңа сервис ачылу буенча пилотлы район исеме бирелде. Ул һәр кешенең Пенсион фонд сайтындагы  шәхси кабинетында  чагылыш таба.

“Регистрация турындагы”  218-ФЗ номерлы федераль Закон һәм

Төп доклад белән Россия Пенсия фондының ТР Мамадыш районы буенча идарәсе Шамил Хәсәнов чыгыш ясады. Ул узган елгы эшчәнлекләренә йомгак ясап, агымдагы елга бурычлар билгеләде.

"Чистай" мәдәният йортында интеллектуаль уен узды

Чистайга Ирина Макиева килде. Ул "Чистай" индустриаль паркын үстерү буенча киңәшмә үткәрде.

Бу көнне икенче һәм өченче балалары туган гаиләләр сертификат алды. Тантаналы чарада Кукмара районы пенсия фонды бүлекчәсенең җитәкчесе Тохбатуллин Марсил Габделфәрт улы катнашты. Ул тантаналы рәвештә сертификатлар тапшырды, гаилә тулылану белән котлады, нык сәламәтлек, уңышлар, мул тормыш теләде.